Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 17:10

Star Wars Jedi: Fallen Order - wersja na PS5 i XSX/S już dostępna

Ulepszona wersja gry Star Wars Jedi: Upadły zakon (w oryginale Star Wars Jedi: Fallen Order) na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S jest już dostępna. Wszyscy posiadacze wydań tego tytułu na platformy poprzedniej generacji (które działają na obecnej dzięki wstecznej kompatybilności) mogą pobrać darmową aktualizację.

W SKRÓCIE
  1. Star Wars Jedi: Fallen Order otrzymało ulepszoną wersję na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X/S.
  2. Poprawia ona między innymi tekstury oraz modele obecne w grze.
  3. Osoby posiadające tytuł na platformy poprzedniej generacji mogą liczyć na darmowe ulepszenie na nową.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Star Wars Jedi: Upadły zakon (w oryginale Star Wars Jedi: Fallen Order) dołączy do grona gier, które otrzymają ulepszone wersje na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Podano wówczas, że ukażą się one latem, lecz nie sprecyzowano konkretnie kiedy. Wygląda jednak na to, że oczekiwanie na te edycje dziś dobiegło końca. Zostały one bowiem udostępnione za pośrednictwem PlayStation Store oraz Microsoft Store. Potwierdziły się tym samym plotki, które krążyły po sieci w ostatnich dniach.

Wersje Star Wars Jedi: Upadłego zakonu na konsole nowej generacji można rzecz jasna zakupić oddzielnie. Jeśli jednak już posiadacie egzemplarz tego tytułu na PlayStation 4 bądź Xboksa One, wówczas możecie liczyć na darmową aktualizację do wydania na owe platformy Sony oraz Microsoftu (o ile rzecz jasna takowe są w waszych domach lub mieszkaniach). Dotyczy to zarówno wersji cyfrowych, jak i pudełkowych (w tym drugim przypadku, jeśli macie PlayStation 5 bez napędu lub Xboksa Series S, musicie się skontaktować z pomocą EA i okazać dowód zakupu). Wszelkie dodatkowe szczegóły znajdziecie na tej stronie.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, edycje Star Wars Jedi: Upadłego zakonu przygotowane z myślą o PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S mogą się pochwalić lepszymi teksturami i modelami, dużo krótszymi czasami ładowania oraz wsparciem dla rozdzielczości 4K. Jeśli zdecydujemy się na tę ostatnią, musimy jednak liczyć się z tym, że gra będzie działała w 30 FPS. Jest jednak opcja przełączenia się na 1440p i cieszenia się z 60 klatek.

Jak podaje na Twitterze konto PlayStation Game Size, Star Wars Jedi: Upadły zakon w wersji na PlayStation 5 waży 53,823 GB. To około 8 GB więcej niż w przypadku wydania na PlayStation 4.

Na koniec przypominamy, że Star Wars Jedi: Upadły zakon, prócz konsol Sony i Microsoftu, jest także dostępny na PC. Na wszystkich tych platformach tytuł posiada pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Strona internetowa marki Star Wars
  2. Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
  3. Star Wars Jedi Fallen Order - poradnik do gry