Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 15:27

DCS z nową formą darmowych testów wszystkich samolotów i map

Symulator lotniczy DCS World startuje dziś z nowym programem free-to-play, w którym dodatki warte łącznie około 8 tysięcy złotych można przetestować za darmo.

Jakiś czas temu studio Eagle Dynamics wydało największą dotąd aktualizację do swojego symulatora lotniczego DCS World - wersję 2.7. Najbardziej widoczną zmianą była w niej nowa technologia renderowania chmur, podnosząca jakość grafiki na zupełnie nowy poziom. Łatka dostępna była jednak tylko dla testowej wersji Open Beta. Dziś patch 2.7 pojawi się w oficjalnej wersji „Stable”, a twórcy chcąc zachęcić jeszcze więcej osób do wkręcenia się w wirtualne latanie, przygotowali nową wersję programu free-to-play, pozwalającego testować za darmo dodatki z samolotami i mapami, które średnio kosztują powyżej 200 złotych za każdy z nich.

Darmowa zawartość dotyczy wszystkich samolotów i map, oprócz dostępnych osobno kampanii fabularnych. Każdy moduł można sprawdzić przez okres 14 dni w przeciągu pół roku. Po wyczerpaniu limitu 14 dni automatycznie odnowi się on w ciągu kolejnych sześciu miesięcy. Przykładowo, jeśli w czerwcu wykorzystamy cały okres dla F-16C Viper, w styczniu pojawi się nowa opcja przetestowania tego samolotu przez 14 dni, zapewne już w zupełnie nowej, poprawionej wersji. Moduły można testować jednocześnie lub kolejno po sobie, według własnego uznania.

Dodatkowo nowi gracze, którzy założą konto na oficjalnej stronie Digital Combat Simulator, otrzymają rabat 50% na swój pierwszy zakup. Niestety, nowy program free-to-play ani zniżka nie dotyczą platformy Steam, na której DCS World jest również dostępny.

DCS z nową formą darmowych testów wszystkich samolotów i map - ilustracja #1
DCS World ponownie otwiera się na nowych graczy. Każdy moduł można testować przez 14 dni do końca roku.

DCS World oferuje pełną gamę maszyn do wyboru. Od myśliwców z czasów II wojny światowej, przez śmigłowce bojowe, po samoloty z niemal każdego okresu konfliktów zimnej wojny aż do inwazji na Irak w 2003 roku. Wśród map można znaleźć: Zatokę Perską, tereny Syrii, Normandię, Kanał Angielski oraz (zawsze darmową) mapę Kaukazu z Gruzją. Dla początkujących najlepsze są moduły z zestawu Flaming Cliffs 3, jak F-15C, A-10A, MiG-29 czy Su-27, znacznie prostsze w obsłudze w porównaniu do reszty.

Warto też wspomnieć, że już niedługo w DCS pojawi się moduł ze śmigłowcem Mi-24 Hind oraz nowa darmowa mapa Marianas z archipelagiem wysp na Pacyfiku. Pod koniec lata natomiast ma mieć premierę symulator śmigłowca AH-64 Apache, znanego choćby z takich klasycznych gier jak Gunship 2000 czy Jane’s Longbow.