Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 marca 2021, 12:15

autor: Karol Laska

Scenariusz do Star Wars 9 Colina Trevorrowa przerobiony na fanowski, darmowy komiks

Andrew Winegarner, kalifornijski fan Star Wars, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i po nieudanej dziewiątej części filmu stworzył komiks na bazie oryginalnego scenariusza do wspomnianej odsłony Gwiezdnych wojen autorstwa Colina Trevorrowa.

W SKRÓCIE:
  1. jeden z fanów Star Wars o wykształceniu artystycznym, Andrew Winegarner, postanowił stworzyć komiks na bazie Duel of the Fates – historii pierwotnego reżysera dziewiątej części serii, Colina Trevorrowa;
  2. tytuł zostanie podzielony na siedem części – każda z nich będzie dostępna za darmo na blogu Winegarnera (pierwsza została już zresztą wrzucona do sieci).

Od początku poprzedniego roku w sieci dostępny jest scenariusz dziewiątej odsłony Gwiezdnych wojen, który nigdy nie został zekranizowany. Napisał go Colin Trevorrow, czyli człowiek mający początkowo odpowiadać za nakręcenie finału najnowszej trylogii, ale ostatecznie zwolniony z pozycji reżysera w 2017 roku. Wielu internautów uważa, że Duel of the Fates, bo taka miała być nazwa tej wersji filmu, prezentowała się, przynajmniej na papierze, o wiele lepiej od Skywalkera. Odrodzenia. Pewien utalentowany artysta postanowił więc ziścić ukryte marzenia fanów Star Wars i przedstawił historię Trevorrowa za pośrednictwem… komiksu.

Autorem tegoż projektu jest Andrew Winegarner, czyli wykładowca sztuki pracujący na co dzień na kalifornijskich uniwersytetach. W wolnych chwilach tworzy także własne dzieła, a konkretnie komiksy. Na jego blogu znajdziecie ich cały spis, to między innymi Gilgamesh czy Peaceful Warrior. Z kolei 4 marca ogłosił na Twitterze premierę wspomnianego komiksu Star Wars: Duel of the Fates na bazie scenariusza Colina Trevorrowa. Co ciekawe, z tytułem możecie się zapoznać całkowicie za darmo. Całość będzie składała się z 7 zeszytów, które będą wrzucane w formie cyfrowej na stronę internetową artysty.

Okładka komiksu Star Wars: Duel of the Fates. Źródło: Andrew Winegarner - Scenariusz do Star Wars 9 Colina Trevorrowa przerobiony na fanowski, darmowy komiks - wiadomość - 2021-03-08
Okładka komiksu Star Wars: Duel of the Fates. Źródło: Andrew Winegarner

Winegarner jasno przyznaje, że komiks powstał z powodów czysto prozaicznych. Jest on wielkim fanem Star Wars, a niesamowicie zawiódł się na dziewiątej części serii, dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zafundować fanom, dzięki scenariuszowi Trevorrowa, godne alternatywne zakończenie trylogii. Twórca mimo wszystko podkreśla, że Duel of the Fates nie jest historią kanoniczną. Aktualnie w sieci dostępna jest pierwsza część tejże powieści graficznej.

  1. Alternatywny scenariusz Star Wars 9 - wyciek wersji Colina Trevorrowa
  2. Jak powinno się skończyć Star Wars? Kylo, powinieneś być gorszy
  3. Czy Gwiezdne wojny mogły uniknąć góry lodowej?
  4. Strona internetowa Star Wars