Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 grudnia 2019, 13:46

autor: qjin

Star Citizen – piękna grafika na zwiastunie Squadron 42

Studio Cloud Imperium Games opublikowało z okazji świąt Bożego Narodzenia nowy zwiastun Squadron 42, samodzielnej kampanii fabularnej gry Star Citizen. Skupia się on na przedstawieniu imponującej oprawy wizualnej.

Zapierająca dech w piersiach grafika jest motywem nowego zwiastuna Squadron 42. - Star Citizen – piękna grafika na zwiastunie Squadron 42 - wiadomość - 2019-12-26
Zapierająca dech w piersiach grafika jest motywem nowego zwiastuna Squadron 42.

Do sieci trafił nowy zwiastun Squadron 42, samodzielnego trybu dla pojedynczego gracza gry Star Citizen. Motywem przewodnim materiału wideo jest zapierająca dech w piersiach grafika. Studio Cloud Imperium Games chciało pochwalić się wykonaną przez ostatni rok pracą, której efekty robią niewątpliwie wrażenie. Możecie je ocenić sami, oglądając poniższy, trwający ponad 3,5 minuty filmik:

Na materiale wideo można przyjrzeć się różnym ujęciom przestrzeni kosmicznej, modelom statków i postaci niezależnych. W dalszej części nie mogło również zabraknąć zamkniętych lokacji, które zostały opracowane z dbałością o szczegóły. Całość została zrealizowana na silniku gry. Przypominamy, że Star Citizen wraz ze Squadron 42 powstaje na Lumberyard od firmy Amazon, czyli zmodyfikowanej wersji CryEngine.

Imponująca szata graficzna to jednak nie wszystko – gra ma robić wrażenie również emocjonującą opowieścią. Twórcy chwalą się gwiazdorską obsadą, w skład której wchodzą m.in. Gary Oldman, Mark Hamill, Mark Strong, Liam Cunningham, Gillian Anderson, Rhona Mitra, Ben Mendelsohn czy Andy Serkis. Chris Roberts, szef Cloud Imperium Games, wypowiadał się w ubiegłym roku o niesamowitej więzi między aktorami i odgrywanymi bohaterami, twierdząc, że efekty mogą przebić pod wieloma względami nawet Red Dead Redemption 2 i God of War.

Mimo ciągłych opóźnień twórcy zarabiają na powstającym od lat Star Citizen krocie. Gra, która obecnie znajduje się w wersji alfa oznaczonej numerem 3.8, będzie jeszcze długo rozwijana, ale przed jej premierą ma pojawić się omawiana kampania fabularna. Ta jednak również zalicza obsuwy za obsuwami. Według najnowszych doniesień beta-testy Squadron 42 odbędą się dopiero jesienią 2020 roku, a pełna wersja ukaże się nie wcześniej niż w 2021 roku. Na osłodę dostaliśmy przynajmniej efektowny zwiastun.