Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2021, 12:07

autor: Aquma

Star Citizen dostał dużą aktualizację, ale NPC dalej stoją na krzesłach i ławkach

Star Citizen dostał aktualizację o numerze 3.13.0. Wprowadza ona do produkcji Cloud Imperium Games sporo naprawdę dużych zmian i nowości, na czele z degradacją kadłuba statku, dokowaniem ship-to-ship i opcją przesuwania obiektów w świecie gry. Jednak gracze narzekają też na niektóre wciąż nienaprawione błędy.

W SKRÓCIE:

 1. Star Citizen otrzymał kolejną dużą aktualizację, która wzbogaciła rozgrywkę o kilka nowych funkcji i możliwości;
 2. w grze nadal nie brakuje jednak błędów – w tym buga powiązanego z NPC stojącymi na krzesłach i ławkach, który miał zostać wyeliminowany kilka łatek temu.

Kilka dni temu gra Star Citizen otrzymała aktualizację 3.13.0, która wprowadziła do niej szereg nowych funkcji i usprawnień. O jakie rzeczy chodzi? Lista jest spora – ze wszystkimi detalami możecie się zapoznać czytając obszerny wpis deweloperów, a poniżej znajdziecie zestawienie podsumowujące najważniejsze nowości.

Star Citizen 3.13.0 – nowości

 1. Widoczna degradacja kadłuba statku w wyniku zużycia – wygląd gwiezdnego okrętu będzie się zmieniał tym bardziej, im dłużej będzie on w użytku, dopóki nie skorzystamy z usług serwisowych lub nie odnowimy go wykorzystując ubezpieczenie. Funkcja będzie niedostępna w przypadku niektórych statków;
 2. możliwość wyświetlania nazw gwiezdnych okrętów oraz ich numerów seryjnych;
 3. dokowanie ship-to-ship – umożliwia łączenie statków w przestrzeni kosmicznej, przy czym mowa zarówno o dwóch, jak i większej liczbie (wówczas powstają tzw. konstelacje);
 4. reputacja widoczna w interfejsie – korzystając z nowej aplikacji mobiGlas nazwanej Delphi gracze mogą sprawdzić, jak wyglądają ich relacje z ważnymi postaciami i frakcjami;
 5. przesuwanie i przeciąganie obiektów w świecie gry – na razie tylko z wykorzystaniem specjalnych wózków;
 6. korzystanie ze stacjonarnych karabinów ulokowanych na pojazdach lub na ziemi broń tego typu oferuje dużą siłę ognia, ale korzystając z niej poświęcamy mobilność.

Star Citizen – NPC wciąż stoją na ławkach i krzesłach

Niestety, choć lista nowości prezentuje się imponująco, to nie wszyscy gracze są zadowoleni. Część z nich narzeka, że w grze nadal istnieje bug, który miał zostać naprawiony już kilka łatek temu – w patchu 3.9.1. Chodzi o błąd, który powoduje, że bohaterowie niezależni stoją na stołach oraz ławkach, co w oczywisty sposób psuje zabawę i rujnuje poczucie immersji.

Za każdym razem, gdy czytam, że bug z NPC stojącymi na krzesłach został naprawiony, tego samego dnia widzę NPC stojących na krzesłach „z pełną mocą”, tak jakby się buntowali - śmieje się roflwafflelawl.

To tylko pokazuje, jak niesamowite jest AI, które stworzyli. Ono też czyta te patch note'y i stwierdza „o, ja Wam pokażę!” – pisze w podobnym tonie Alaknar Carrack.

 1. Wielkie oczekiwania i zawirowania wokół Star Citizen - na co poszło 95 milionów dolarów?
 2. Star Citizen - spełnienie marzeń fanów kosmicznych symulatorów?
 3. Gra Star Citizen, czyli co najlepsze z Wing Commandera, Privateera i EVE Online