Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2013, 11:45

autor: luckie

Star Citizen – Chris Roberts prezentuje imponujący model statku

Chris Roberts, twórca kosmicznego MMO Star Citizen zaprezentował znakomicie wyglądający model jednego ze statków, jakie znajdziemy w grze. Zobaczcie jak imponujący poziom szczegółów osiągnięto dzięki wykorzystaniu CryEngine 3.

Z okazji przebudowy oficjalnej strony Star Citizen, kosmicznego MMO Chrisa Robertsa, twórcy dali wgląd w grafikę i animacje w grze. Prezentacja pierwotnie odbyła się na żywo, ale można obejrzeć ją w bardzo dobrej jakości na YouTube.

Widoczny na filmie statek Constellation składa się z 1,3 miliona wielokątów (dla porównania, jak twierdzi sam Chris Roberts, we współczesnych blockbusterach pojazdy składają się z około 30 tysięcy polygonów). Zarówno model Constellation, jak i jego animacje prezentują się oszałamiająco. Roberts przyznaje, że brakuje jeszcze paru efektów oświetlenia, ale i bez tego da się podziwiać ogrom pracy, jaką autorzy musieli włożyć w grę do tej pory. Ekipa studia Roberts Space Industries zadbała o najdrobniejsze szczegóły nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz statku, w tym elementy kokpitu, ładowni, a nawet łazienki. Przypominamy, że oprawa graficzna w Star Citizen powstaje w oparciu o technologię CryEngine 3 – silnik wykorzystany m.in. w słynącej ze znakomitej grafiki serii Crysis.

Grafika bez wątpienia jest mocną stroną Star Citizen - Star Citizen – Chris Roberts prezentuje imponujący model statku - wiadomość - 2013-07-01
Grafika bez wątpienia jest mocną stroną Star Citizen

Swoją drogą, chętnie obejrzałbym z bliska widoczny w tle kilometrowy lotniskowiec, wielokrotnie większy od omawianego Constellation. Wykreowanie tego kolosa kosztuje aż 150 tysięcy dolarów – to kwota wystarczająca do stworzenia gry niezależnej. Na szczęście twórcy Star Citizen o pieniądze martwić się nie muszą. Sama akcja na Kickstarterze przyniosła rekordową sumę 6,23 milionów dolarów. Łącznie twórcy zebrali do tej pory blisko 12 milionów dolarów od ponad 200 tysięcy osób.

Grę da się kupić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie za co najmniej 30 dolarów (jakieś 100 zł). Ponadto sprzedawane są bogate paczki zawierające wirtualne dobra (w tym dożywotnią gwarancję na statki w grze) i materialne gadżety. Liczba zestawów jest ograniczona, a ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kliku tysięcy dolarów.

Wersja alfa Star Citizen ma wystartować w sierpniu 2014 roku, a finalny produkt powinien ukazać się na początku 2015 roku. W miedzyczasie produkcja będzie uzupełniana o kolejne moduły i aktualizacjie, co opisywaliśmy kilka dni temu.