Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2020, 09:24

autor: Aquma

STALKER 2 – prace idą zgodnie z planem pomimo koronawirusa

Zakhar Bocharov - rzecznik prasowy studia GSC Game World – udzielił wywiadu rosyjskojęzycznemu serwisowi Cybersport. Tematem rozmowy był STALKER 2. Wygląda na to, że prace nad tą produkcją przebiegają zgodnie z planem, pomimo pewnych dodatkowych wyzwań związanych z pandemią.

STALKER 2 – prace idą zgodnie z planem pomimo koronawirusa - ilustracja #1
STALKER 2 ma się całkiem dobrze.

W SKRÓCIE:

  1. rzecznik studia GSC Game World stwierdził w wywiadzie prasowym, że prace nad FPS-em STALKER 2 przebiegają zgodnie z planem;
  2. pandemia koronawirusa stanowi pewne wyzwanie i wpływa na zespół, ale z problemami można sobie poradzić dzięki Internetowi;
  3. firma odnotowała też wzrost zainteresowania swoimi grami – w szczególności trzecią częścią cyklu Kozacy.

Zakhar Bocharov – rzecznik prasowy pracującego nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 studia GSC Game World – udzielił wywiadu rosyjskojęzycznemu serwisowi Cybersport. Tematem rozmowy był przebieg prac nad wspomnianą produkcją, przede wszystkim w kontekście pandemii koronawirusa. Okazuje się, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Final Fantasy VII Remake wyszło na czas, a Cyberpunk 2077 wciąż ma wrześniową datę premiery. Nie widzę tu jeszcze żadnego trendu. Oczywiście wszystkie firmy z branży gier znalazły się w równie niespodziewanej sytuacji. Z wielu powodów, głównie wewnętrznych, każda z nich radzi sobie z nią w specyficzny dla siebie sposób. Jeśli chodzi o konkretny przypadek S.T.A.L.K.E.R. 2 wszystko idzie zgodnie z planem, a w niektórych aspektach nawet szybciej - przekonuje rozmówca serwisu Cybersport.

Czy koronawirus wpływa na morale zespołu i proces produkcji? Tak, ale w przypadku omawianego studia problemy nie są zbyt poważne.

Jednym z poważnych problemów jest na pewno brak socjalizacji. Ale w 2020 roku rozwiązanie jest dość proste. Rozmowy wideo mogą być wykorzystywane nie tylko do pracy, w gry planszowe czy Dungeon i Dragons można łatwo grać przez Internet, a Telegram jest pełen rozrywkowych botów. Można łatwo wypalić razem papierosa lub zdalnie uczcić czyjeś urodziny. Ludzie potrafią się adaptować: na początku może być trochę niezręcznie, ale potem pojawia się takie samo ciepło i emocje. Zwłaszcza gdy wszyscy pamiętają, że kwarantanna nie będzie trwała wiecznie. Pięć czy dziesięć lat temu sytuacja sprawiałaby miliard razy więcej problemów – powiedział Zakhar Bocharov.

W związku z tym, że ludzie mają więcej czasu na granie, studio odnotowało też wzmożone zainteresowanie swoimi produkcjami. Jednak zdaniem rzecznika GSC Game World z ostateczną oceną sytuacji trzeba zaczekać do końca pandemii.

Dostrzegamy pozytywną dynamikę sprzedaży, szczególnie w przypadku Kozaków 3. Jednak dobrze jest oceniać tego typu rzeczy po ich zakończeniu. Powinniśmy chyba wrócić do tematu po kwarantannie – przekonywał Zakhar Bocharov.

  1. S.T.A.L.K.E.R. 2 – strona oficjalna
  2. STALKER 2 – jak może wyglądać powrót do Strefy?