Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2020, 08:38

autor: Adrian Werner

STALKER 2 - nowy teaser na silniku gry

Zespół GSC Game World wypuścił teaser gry S.T.A.L.K.E.R. 2., który pokazuje sceny na silniku produkcji oraz ujawnia imię głównego bohatera.

Studio GSC Game World postanowiło zakończyć ten rok nowym teaserem gry S.T.A.L.K.E.R. 2, czyli kontynuacji popularnego cyklu postapokaliptycznych FPS-ów.

Filmik jest najciekawszym z dotychczasowych materiałów z tego projektu. Zawiera on krótką sekwencję pokazaną z perspektywy pierwszoosobowej i wygenerowany został na silniku gry. Tym samym teaser oferuje przedsmak tego, jak będzie prezentować się rozgrywka w S.T.A.L.K.E.R. 2.

W materiale możemy zobaczyć m.in. podręczny komputer PDA 2.0, który wykorzystamy podczas eksploracji Zony, jak i kilka lokacji, które znajdziemy w grze. Teaser ujawnia również, że główny bohater będzie nosił imię Skif.

Według deweloperów, filmik stanowi dobrą reprezentację gameplaya gry. Obiecują oni, że otrzymamy ponure lokacje, dużą różnorodność otoczenia oraz nieustające uczucie zagrożenia, podkreślane delikatnym gitarowym soundtrackiem.

Przypomnijmy, że gra zmierza na pecety oraz Xboksa Series X/S. Produkcja ma być w momencie premiery „konsolowym exclusive’em na XSX”, co najpewniej oznacza, że po pewnym czasie doczeka się również wersji na PlayStation 5.

Niestety, na nową odsłonę cyklu jeszcze sporo poczekamy. Początkowo w oficjalnych materiałach mowa była o premierze w 2021 roku, ale potem te informacje zostały usunięte. Spodziewamy się więc, że S.T.A.L.K.E.R. 2 ukaże się najwcześniej w 2022 r.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2