Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2012, 11:09

Stacking trafił na Steama – jedna z najoryginalniejszych gier Double Fine

Kolejna gra studia Double Fine trafiła na pecety. Tym razem na Steamie pojawiła się oryginalna przygodówka logiczna Stacking, w której przenosimy się do świata matrioszek.

Stacking trafił na Steama – jedna z najoryginalniejszych gier Double Fine - ilustracja #1

Na Steamie pojawiła się gra Stacking, stworzona przez studio Double Fine znane z takich produkcji jak Psychonauts oraz Brutal Legend. Zabawną przygodówkę z zagadkami, która do tej pory była dostępna tylko na Xboksie 360 i PlayStation 3, można kupić w specjalnej, niższej cenie (do 13 marca). Osoby, które chciałyby nadrobić zaległości i nabyć hurtowo wszystkie dzieła dewelopera wydane na Steamie, powinny zainteresować się także przecenionym pakietem Double Fine Bundle, zawierającym dodatkowo Costume Quest i wspomnianego Psychonauts.

Do 13 marca Stacking będzie można kupić za 9,99 euro (ok. 45 zł), a Double Fine Bundle za 19,99 euro (ok. 90 zł). Czy warto wydać tyle pieniędzy pecetową wersję gry? Jak najbardziej. Po pierwsze, zawiera ona za darmo dodatek DLC o nazwie The Lost Hobo King, za który posiadacze konsol musieli zapłacić. Po drugie, produkcja została wzbogacona o przeglądarkę grafik koncepcyjnych. Najważniejsze jest jednak to, że Stacking jest naprawdę oryginalną, zabawną i pocieszną przygodą – sprawdźcie naszą recenzję, w której piszemy o niej szerzej.

Stacking trafił na Steama – jedna z najoryginalniejszych gier Double Fine - ilustracja #2

W Stacking wcielamy się w Charliego, najmniejszą matrioszkę na świecie, aby uratować jego rodzinę przed marnym losem. Podstawowa mechanika rozgrywki polega na wskakiwaniu w większe laleczki i przejmowaniu nad nimi kontroli. W ten sposób zyskujemy nowe właściwości pozwalające rozwiązać zagadki. Ciekawy pomysł został uzupełniony przyjemną grafiką i humorystycznymi akcentami. Przypomnijmy, że do niedawna studio Double Fine było nieobecne na pecetach, ale zaczęło się to zmieniać. Obecnie deweloper pracuje nad przygodówką sfinansowaną przez fanów.