Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2018, 12:52

autor: Entelarmer

Square Enix pracuje nad RPG na PlayStation 5?

Pojawiły się pogłoski na temat nowej gry firmy Square Enix. Według doniesień japoński wydawca przygotowuje tytuł RPG przeznaczony na konsolę PlayStation 5.

Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią PlayStation 5 pojawiają się plotki o tytułach na nową konsolę. - Square Enix pracuje nad RPG na PlayStation 5? - wiadomość - 2018-11-16
Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią PlayStation 5 pojawiają się plotki o tytułach na nową konsolę.

Choć próżno szukać jakichkolwiek konkretnych informacji o PlayStation 5, z pewnością nie brakuje pogłosek o następnej konsoli Sony. Najnowsza z nich dotyczy studia Luminous Productions, należącego do firmy Sqare Enix i odpowiedzialnego za stworzenie Final Fantasy XV. Użytkownicy forum Resetera zwrócili uwagę na profil w serwisie LinkedIn, należący do głównego projektanta modeli 3D, Tomohiry Tokory. W zamieszczonym CV znalazła się informacja, jakoby deweloper pracował nad grą AAA przeznaczoną na PlayStation 5. Wpis został już usunięty, ale – jak zwykle – internauci zdążyli uwiecznić go na screenie, który zamieściliśmy poniżej.

Źródło: Resetera. - Square Enix pracuje nad RPG na PlayStation 5? - wiadomość - 2018-11-16
Źródło: Resetera.

Sam profil nie zdradza nic więcej, ale wiemy skądinąd, że zespół Luminous Productions pracuje nad nową produkcją i że najpewniej jest to zupełnie nowa marka. Dodajmy, że dopiero co dowiedzieliśmy się o anulowaniu trzech z czterech planowanych DLC dla Final Fantasy XV, nad którymi miało pracować studio. Jeśli nadchodzący tytuł to produkcja z kategorii AAA, nie wydaje się prawdopodobne, by zdążyła ona zadebiutować przed debiutem kolejnej generacji konsol Sony. Jest więc wysoce prawdopodobne, że gra tworzona jest już z myślą o następnym PlayStation.

Doniesienia z LinkedIn mogą być powiązane z niedawnym zarejestrowaniem przez Square Enix znaku towarowego Last Idea (podajemy za serwisem Gematsu). W tym samym czasie odkryto konto LASTIDEA_RPG na Twitterze, aczkolwiek nie ma dowodu na to, że stworzyło je Square Enix. Jeśli jednak uznać ten profil za oficjalny, otrzymalibyśmy potwierdzenie gatunku nadchodzącej produkcji, a Luminous Productions z pewnością mogłoby zostać zaangażowane w prace nad dużym tytułem RPG, biorąc pod uwagę ich doświadczenie przy tworzeniu Final Fantasy XV. Niemniej póki co zalecamy krytyczne podejście do tych informacji.

Czy Square Enix zrezygnowało z kolejnych DLC dla FFXV na rzecz nowej gry? - Square Enix pracuje nad RPG na PlayStation 5? - wiadomość - 2018-11-16
Czy Square Enix zrezygnowało z kolejnych DLC dla FFXV na rzecz nowej gry?