Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2021, 12:38

autor: Adrian Werner

Square Enix dementuje plotki o przejęciu przez inną firmę

Firma Square Enix zdementowała plotki, według których zostanie wkrótce wykupiona. Spekulowało się, że może zostać przejęta przez Microsoft lub Sony, ale wszystko wskazuje na to, że te doniesienia nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Dzisiaj rano Internet rozgrzały plotki sugerujące, że trwają negocjacje odnośnie wykupienia firmy Square Enix. Wydawca właśnie oficjalnie zdementował te doniesienia. Koncern wystosował oświadczenie, w którym poinformował, że nie ma w planach sprzedaży całości lub części swoich aktywów. Co więcej, nie otrzymał również żadnych ofert tego typu.

Spekulacje rozpoczęły się po publikacji w japońskim wydaniu serwisu Bloomberg. Jego redaktorzy uzyskali od dwóch związanych z branżą bankierów cynk, że kilka dużych firm jest zainteresowanych wykupieniem Square Enix. Agencja ta ma bardzo dobrą renomę, więc wiele osób uwierzyło w rychłe przejęcie wydawcy, a akcje firmy poszły w górę o ponad 13%.

Oliwy do ognia dolał Shpeshal Ed z serwisu XboxEra, który stwierdził, że wśród potencjalnych kupców Sqare Enix są firmy Microsoft oraz Sony. Pierwsza z tych korporacji ma znacznie większe zasoby finansowe, więc wiele osób uznało, że w razie aukcji okaże się zwycięzcą. Gigant z Redmond kupił w zeszłym roku grupę ZeniMax Media za 7,5 mld dolarów, a od pewnego czasu krążą plotki, że szykuje się do kolejnego dużego przejęcia.

Wydaje się jednak, że te spekulacje nie miały pokrycia w rzeczywistości. Oczywiście w trakcie trwających negocjacji koncerny nie lubią o nich informować, ale wątpimy, aby tak było w tym przypadku. W oświadczeniu dementującym doniesienia serwisu Bloomberg firma Square Enix nie tylko stwierdziła, że nie są prowadzone rozmowy tego typu, ale dodała także, że nie otrzymała nawet ofert tego typu. Wydawca raczej nie pozwoliłby sobie na taką deklarację, gdyby w tych plotkach kryło się ziarno prawdy.

  1. Square Enix – oficjalna strona firmy