Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2019, 11:55

autor: AlexB

Spider-Man w GTA San Andreas - mod jest efektem wielu lat pracy twórcy

Modder o pseudonimie J16D od ponad czterech lat pracuje nad dodaniem do GTA: San Andreas postaci Spider-Mana. Efektów jego starań nie można jeszcze sprawdzić osobiście, lecz zaprezentowane dotąd materiały filmowe wyglądają imponująco.

Grand Theft Auto: San Andreas jest jedną z tych gier, które mimo wielu lat na rynku wciąż pozostają żywe. Wszystko dzięki aktywnej społeczności modderów, którzy co rusz dodają do produkcji studia Rockstar nowe elementy i atrakcje. Jedną z takich osób jest niejaki J16D, który lubuje się w przenoszeniu do San Andreas postaci znanych z komiksów Marvela, takich jak Zielony Goblin czy Hulk. Od przeszło czterech lat pracuje on nad Spider-Manem. Dlaczego tak długo? Jego celem nie jest stworzenie zwykłej skórki, a przygotowanie całej mechaniki związanej z pajęczym superbohaterem. Efekty jego starań możecie obejrzeć na opublikowanych materiałach filmowych.

Jak nietrudno się domyślić po seansie powyższych filmików, podczas tworzenia omawianej modyfikacji J16D mocno inspirował się ubiegłorocznym Spider-Manem od studia Insomniac Games. Wziął on z tamtej gry niektóre animacje, muzykę, nowy kostium, a nawet wygląd menu. Trzeba jednak przyznać, że staranność, z jaką wszystkie te elementy zostały przeniesione na silnik przeszło czternastoletniej już gry, może robić wrażenie. Wszystko wygląda bardzo płynnie oraz dynamicznie i powinno przypaść do gustu miłośnikom flagowego superbohatera od wydawnictwa Marvel.

Niestety, na razie nie można osobiście sprawdzić, jak najnowsza modyfikacja dodająca Spider-Mana do GTA: San Andreas sprawuje się w akcji. J16D wciąż pracuje nad kolejnymi elementami ulepszającymi projekt, takimi jak możliwość biegania po ścianach, lepsza tekstura pajęczyn czy kolejne menusy.

J16D podczas tworzenia swojej modyfikacji mocno inspiruje się Spider-Manem od Insomniac. - Spider-Man w GTA San Andreas - mod jest efektem wielu lat pracy twórcy - wiadomość - 2019-07-22
J16D podczas tworzenia swojej modyfikacji mocno inspiruje się Spider-Manem od Insomniac.

Chcielibyście już teraz pohuśtać się na sieci między budynkami Los Santos, San Fierro oraz Las Venturas? Możecie sprawdzić inne modyfikacje dodające Spider-Mana, jak chociażby ta dostępna tutaj. Miejcie jednak na uwadze fakt, że nie jest ona tak dopracowana, jak ta tworzona przez J16D. Jeśli zatem marzycie o pełniejszym doświadczeniu Człowieka-Pająka w GTA: San Andreas, być może warto trochę poczekać.

  1. J16D – kanał w serwisie YouTube