Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 listopada 2022, 18:32

Spider-Man: Across The Spider-Verse będzie szaloną przejażdżką, która ma zachwycić widzów

Twórcy drugiej części animacji o Spider-Manie mają wielkie ambicje. Chcą, by film posiadał aż sześć różnych stylów graficznych.

Źrodło fot. Spider-Man: Across the Spider-Verse; materiały promocyjne
i

Spider-Man: Into the Spider-Verse z 2018 roku, mimo tak niedawnej premiery, zdążył już uzyskać miano dzieła kultowego. Film został nagrodzony Oscarem, Złotym Globem oraz statuetką BAFT-y, ponadto znalazł się na 15. miejscu w ostatnio wspominanym przez nas rankingu 250 najlepszych filmów fabularnych, według użytkowników Letterboxd.

Into the Spider-Verse zachwycało przede wszystkim stroną wizualną, a więc znakomitym stylem oraz różnego rodzaju zabiegami, które wzbogacały warstwę znaczeniową dzieła. Animacja łączyła w sobie techniki 2D (tradycyjne) oraz 3D (komputerowe), będąc obok Papermana czy Klausa jedną z pionierek w tej hybrydowej dziedzinie artystycznej.

Jak podaje serwis Empire, Spider-Man: Across the Spider-Verse ma być pod tym kątem jeszcze bardziej dopracowany. Zgodnie z wypowiedzią scenarzysty i producenta obu filmów, Phila Lorda, druga część przygód Milesa Moralesa ma charakteryzować się aż sześcioma różnymi stylami graficznymi. Twórca dodał również:

Wykorzystujemy te narzędzia [z pierwszej części] oraz dodajemy wszystko, czego nauczyliśmy się podczas prac nad The Mitchells Vs The Machines i rozwijamy je, by sprostać ambicji towarzyszącej temu filmowi. Mamy cel, by zachwycać widza za każdym razem, gdy zobaczy nową lokację, oraz by styl graficzny cały czas odzwierciedlał historię. Chcemy, by obrazy były napędzane uczuciami, a nie żartem. Choć ten film będzie posiadał oba elementy!

Jak sama nazwa wskazuje, Across the Spider-Verse będzie podróżą przez różne rzeczywistości związane z komiksami o człowieku-pająku. Najprawdopodobniej pojawi się aż sześć różnych światów i każdy z nich będzie cechował się odmienną warstwą wizualną. Producent filmu, Christopher Miller, opisuje to następująco:

Dwa z nich [style/światy], widoczne na krótkim trailerze, to tak zwana Ziemia-50101, którą my nazywamy Mumbattanem – bazowana na wyglądzie indyjskich komiksów – oraz Nueva York ze świata Spider-Mana 2099. (…) Jest również świat Gwen, czyli Ziemia-65, którą zrobiliśmy w stylu akwarelowym, by przypominała okładki jej komiksów.

Poniżej zamieszczamy grafikę promocyjną filmu:

Spider-Man: Across The Spider-Verse będzie szaloną przejażdżką, która ma zachwycić widzów - ilustracja #1

Obsada Spider-Man: Across the Spider-Verse składa się z takich gwiazd, jak: Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Oscar Isaac, Daniel Kaluuya czy Luna Lauren Velez. Premiera dzieła jest zaś zaplanowana na 2 czerwca 2023 roku.

Jak myślicie, czy twórcy animacji spełnią swoje obietnice i otrzymamy widowisko jeszcze bardziej zachwycające, niż było to w przypadku pierwszej części?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Karolina Myślińska

Karolina Myślińska

Medio- i groznawczyni z wykształcenia. Pasjonuje ją szeroko pojęta popkultura, w szczególności muzyka i kino, choć ostatecznie to grom poświęciła swoją akademicką karierę. Jest ogromną fanką Pokémonów, co udowadnia znajomością każdego z 905 stworków i nałogowym graniem w GO. Od zawsze miała wiele do powiedzenia o konsumowanych przez siebie tekstach kultury i pewnego dnia postanowiła zrobić z tego użytek próbując sił w dziennikarstwie. Tak trafiła do GOL-a, gdzie pod pseudonimem KayRoo pisze głównie o wydarzeniach ze świata filmów, seriali czy gier. Ponadto interesuje się anime, sztuką i digital paintingiem, a wolne chwile spędza na rysowaniu. Jeśli w Twojej okolicy jest jakiś festiwal muzyki lub fantastyki, to prawdopodobnie ją na nim spotkasz. Możliwe nawet, że w roli wolontariusza.

więcej