Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 10:27

autor: Aquma

Speedrun Sekiro – hit FromSoftware ukończony w 85 minut

[Aktualizacja] Streamer o ksywie uhTrance ukończył Sekiro: Shadows Die Twice w zaledwie 69 minut. Rekordowy wynik udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki wyuczeniu się na pamięć projektów map.

AKTUALIZACJA: streamerowi uhTrance udało się poprawić swój wynik i ukończyć grę w 69 minut. Rekordowy speedrun możecie zobaczyć poniżej.

Sekiro ukończone w mniej niż 90 minut. - Speedrun Sekiro – hit FromSoftware ukończony w 85 minut - wiadomość - 2019-03-27
Sekiro ukończone w mniej niż 90 minut.

Niecały tydzień temu na rynku zadebiutowała najnowsza gra studia FromSoftware, czyli Sekiro: Shadows Die Twice. Produkcje tego dewelopera znane są z bardzo wysokiego poziomu trudności i nie inaczej jest w tym przypadku (jest to wręcz tytuł „trudniejszy od Dark Souls”). Wygląda jednak na to, że dla niektórych graczy taki poziom wyzwania to pestka. Jak donosi portal Eurogamer, streamerowi o ksywie uhTrance udało się ukończyć omawianą grę w zaledwie 85 minut. Zgodnie z danymi portalu HowLongToBeat, przeciętnie gracze poświęcają na to niemal 30 godzin.

Tzw. speedrun (terminem tym określamy próbę przejścia gry w jak najkrótszym czasie) był możliwy głównie dzięki wyuczeniu się budowy poszczególnych poziomów i sprytnemu omijaniu większości wrogów. Gracz toczył wymagane boje z bossami – przy czym, co ciekawe, w niektórych przypadkach nie udało mu się ich pokonać za pierwszym razem. UhTrance jest przekonany, że może poradzić sobie lepiej i planuje poprawić swój wynik – jego celem jest obecnie przejście Sekiro w mniej niż godzinę.

Pełny zapis omawianego speedrunu możecie obejrzeć poniżej, na kanale streamera w serwisie YouTube.

Przypominamy, że Sekiro: Shadows Die Twice zadebiutowało na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 22 marca. W Polsce wydawcą tego tytułu jest firma Cenega i został on wydany w polskiej wersji językowej (kinowej – z napisami).

  1. Sekiro: Shadows Die Twice – strona oficjalna