Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2020, 12:30

autor: AlexB

Space Force - serial twórców The Office już w maju na Netflixie

Pod koniec maja na platformie Netflix zadebiutuje serial Space Force. Jest to komedia od współtwórców amerykańskiego Biura, w której zobaczymy między innymi Steve'a Carella, Johna Malkovicha, Bena Schwartza i Lisę Kudrow.

W SKRÓCIE
  1. Space Force (po polsku Siły Kosmiczne), czyli nowy serial twórców amerykańskiego Biura, zadebiutuje 29 maja tego roku.
  2. Fabułę produkcji zainspirowało zarządzenie Donalda Trumpa o powstaniu szóstego rodzaju sił zbrojnych, mającego „zajmować się ochroną amerykańskich interesów w przestrzeni kosmicznej”.
  3. W serialu zobaczymy między innymi Steve'a Carella, Johna Malkovicha, Bena Schwartza i Lisę Kudrow.

Jesteście fanami amerykańskiego Biura? Jeśli tak, to być może słyszeliście o serialu Space Force (w polskim tłumaczeniu Siły Kosmiczne), o którym pisaliśmy już w ubiegłym roku. Będzie to produkcja komediowa, za stworzeniem której stoją Greg Daniels (odpowiedzialny za wspomniane Biuro, a także między innymi za Parks and Recreation) oraz Steve Carell (wieloletnia gwiazda Biura i aktor znany z takich filmów, jak Foxcatcher, Kocha, lubi, szanuje czy Mała Miss). Wszystkie dziesięć odcinków jej pierwszego sezonu zadebiutuje na platformie Netflix 29 maja tego roku (via The Hollywood Reporter).

Space Force - serial twórców The Office już w maju na Netflixie - ilustracja #1
Czy Siłom Kosmicznym uda się wykonać zadanie?

Fabułę Space Force zainspirowało zarządzenie prezydenta USA Donalda Trumpa z czerwca 2018 roku o powstaniu tytułowych Sił Kosmicznych – szóstego rodzaju sił zbrojnych mającego „zajmować się ochroną amerykańskich interesów w przestrzeni kosmicznej” (via The New York Times). W produkcji Netflixa na ich czele staje Mark R. Naird, czterogwiazdkowy i wielokrotnie odznaczany generał. Nieco sceptyczny, choć oddany obowiązkowi oficer przenosi się wraz z rodziną do bazy w Kolorado, gdzie poznaje barwnych naukowców oraz „Spacemanów”. Otrzymali oni zadanie jak najszybszego ponownego wysłania człowieka na Księżyc i zagwarantowania Ameryce całkowitej dominacji w kosmosie.

Space Force - serial twórców The Office już w maju na Netflixie - ilustracja #2
Space Force może się pochwalić kilkoma głośnymi nazwiskami w obsadzie.

W roli Marka R. Nairda zobaczymy samego Steve'a Carella. Według źródeł The Hollywood Reporter, za stworzenie, wyprodukowanie i wcielenie się w głównego bohatera aktor otrzymał milion dolarów za odcinek. Kwota imponująca, a trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyna znana twarz w obsadzie. Prócz Carella w Space Force będzie można podziwiać między innymi Lisę Kudrow (Przyjaciele), Johna Malkovicha (Być jak John Malkovich, Tajne przez poufne, Nowy papież), Bena Schwartza (Parks and Recreation, Kłamstwa na sprzedaż, The Walk. Sięgając chmur), Tawny Newsome (Chicago Fire, Dwie spłukane dziewczyny) czy Jimmy'ego O. Yanga (Bajecznie bogaci Azjaci, Dolina Krzemowa). Jak na razie nie wiadomo, czy serial otrzyma kolejne sezony, lecz włodarze Netflixa są ponoć bardzo zdeterminowani, by produkcja osiągnęła sukces.

  1. Space Force na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.