Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2015, 11:20

autor: Renox

Sorcerer King – strategia turowa od Stardock zadebiutuje 16 lipca

Studio Stardock Systems ogłosiło oficjalną datę wydania swojej nowej strategii turowej w klimacie fantasy – gry Sorcerer King. Ta charakteryzująca się asymetryczną rozgrywką (małe frakcje przeciwko jednej dużej) produkcja zadebiutuje na rynku 16 lipca wyłącznie na pecetach.

Sorcerer King zadebiutuje 16 lipca wyłącznie na PC. - Sorcerer King – nowa strategia turowa od Stardock zadebiutuje 16 lipca - wiadomość - 2015-07-01
Sorcerer King zadebiutuje 16 lipca wyłącznie na PC.
W skrócie o Sorcerer King:
  • Producent i wydawca: Stardock Systems Inc.
  • Gatunek: strategiczne, fantasy, 4X
  • Data premiery: 16 lipca
  • Platformy: PC
  • Wczesny Dostęp: od 2 października 2015 roku

Na początku października ubiegłego roku informowaliśmy Was o zapowiedzi gry Sorcerer King - osadzonej w realiach fantasy turowej gry typu 4X. Tytuł wylądował wówczas w usłudze Steam Early Access, gdzie wszyscy zainteresowani po uiszczeniu odpowiedniej opłaty (39,99 euro) cały czas mogą przedpremierowo zapoznać się z nową produkcją ze stajni Stardock Systems. Producenci w końcu ujawnili jednak, kiedy możemy spodziewać się pełnej wersji tego tytułu. Sorcerer King zadebiutuje na rynku wyłącznie na pecetach za niewiele ponad dwa tygodnie, 16 lipca bieżącego roku.

Omawiana produkcja pozwala nam wcielić się w zarządzającego zniszczonym państewkiem bohatera, który staje do walki z tytułowym Królem Czarodziejem. Nasz protagonista, aby pokonać dążącego do zniszczenia całego świata przeciwnika, rozwija miasta, rekrutuje i wyposaża swoje armie, inicjuje sojusze z pozostałymi państwami, gromadzi niezbędne zasoby, eksploruje magiczny świat i wykonuje różnego typu zadania. Do wyboru mamy sześciu odmiennych bohaterów, z których wymienić można na przykład Wizarda, Priesta czy Tinkerera. Każda z tych postaci dysponuje innymi jednostkami możliwymi do zrekrutowania i odrębnymi drzewkami rozwoju. Tytuł oferuje rozgrywkę przeznaczoną wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Poniżej znajdziecie spory, bo niemal godzinny stream, który zorganizowany został przez deweloperów omawianego tytułu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sorcerer King

Sorcerer King