Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2013, 08:41

autor: Orlov

Sony przymierza się do obniżki cen PlayStation Vita?

Wyciek ze strony jednej z amerykańskich sieci sklepów sugeruje obniżkę cen przenośnej konsoli firmy Sony. Ruch ten stanowić może krok w kierunku sprzedaży jej w zestawie z PlayStation 4.

Sony nie może być zadowolone z obecnych wyników sprzedaży konsolki - Sony przymierza się do obniżki cen PlayStation Vita - wiadomość - 2013-08-13
Sony nie może być zadowolone z obecnych wyników sprzedaży konsolki

Jeden z użytkowników forum Blu-ray.com dotarł przedwcześnie do gazetki promocyjnej amerykańskiej sieci sklepów Target. Jedna z przedstawionych ofert to PlayStation Vita w cenie 200 dolarów amerykańskich (bez podatku VAT, około 630 złotych) – czyli od 50 (za wersję Wi-Fi) do 100 dolarów (wersja 3G) taniej niż obecnie. Co ciekawe, data rozpoczęcia promocji zbiega się z dniem otwarcia targów gamescom. Czyżby to miało oznaczać, że obniżka cen PS Vita będzie jednym z elementów prezentacji Sony na nich? Póki co firma milczy – na oficjalne potwierdzenie tych rewelacji pozostaje nam czekać do przyszłego tygodnia.

Czy niższa cena okaże się antidotum na słabą sprzedaż?
Czy niższa cena okaże się antidotum na słabą sprzedaż?

Plotka nabiera jednak mocy w cieniu doniesień, które pojawiły się na początku sierpnia. Do sieci trafiła informacja na temat planów wydania przez Sony pakietu zawierającego zarówno najnowszą konsolę, PlayStation 4, jak i PlayStation Vita. Zestaw miałby trafić do sklepów jeszcze w tym roku, w cenie 500 dolarów (bez podatku VAT, około 1600 złotych). Japończycy podkreślić chcą w ten sposób uzupełnianie się obydwu platform – za pomocą Remote Play (streamowanie gier z PS4 na Vitę) zagramy na handheldzie w większość tytułów dostępnych na jej większego brata, bądź wykorzystamy go jako uzupełniający ekran (wzorem technologii Xbox Smartglass).

Targi gamescom rozpoczynają się 21.08 i potrwają do 25.08. Po najświeższe informacje z nich płynące zapraszamy w przyszłym tygodniu na nasz serwis.