Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2024, 18:16

Sony ostro zaszalało z ceną swojej nowej gry. Za Astro Bota na PS5 zapłacimy niemal tyle, co za tytuły AAA pokroju God of War: Ragnarok

Ruszyła przedsprzedaż ekskluzywnej platformówki Astro Bot. Gra zaskakuje wysoką ceną, która budzi skojarzenia z wielkimi tytułami AAA.

Źródło fot. Team Asobi/SIE.
i

Tydzień po oficjalnym ogłoszeniu wystartowała przedsprzedaż platformówki Astro Bot. Tytuł ze stajni Sony, który zadebiutuje 6 września wyłącznie na konsolach PlayStation 5, wyceniony został w wersji standardowej na 299 złotych (w amerykańskim PS Store gra kosztuje 60 dolarów).

To jednak nie wszystko, ponieważ płacąc 339 złotych, możecie zaopatrzyć się w wydanie Deluxe Astro Bota, które, oprócz samej gry, zawiera bonusy – głównie w postaci elementów kosmetycznych.

Oto dodatki wchodzące w skład wydania Deluxe Astro Bota:

  • strój tropiciela z Bloodborne dla Astro;
  • złoty strój dla Astro;
  • skórka dla Dwuprędkościowca – neonowe marzenie;
  • skórka dla Dwuprędkościowca – złoto czempiona;
  • 10 awatarów PlayStation Network;
  • ścieżka dźwiękowa i galeria grafik.
Oficjalna grafika prezentująca bonusy edycji Deluxe Astro Bota. Źródło: SIE. - Sony ostro zaszalało z ceną swojej nowej gry. Za Astro Bota na PS5 zapłacimy niemal tyle, co za tytuły AAA pokroju God of War: Ragnarok - wiadomość - 2024-06-07
Oficjalna grafika prezentująca bonusy edycji Deluxe Astro Bota. Źródło: SIE.

Co prawda wiemy, że Astro Bot ma być grą znacznie większą i ambitniejszą niż poprzedniczka, oferującą m.in. 70 typów wrogów czy 6 galaktyk do zwiedzenia. Niemniej jednak cena za grę może lekko szokować, ponieważ za niewiele większą kwotę (339 zł) można było nabyć na premierę God of War: Ragnarok.

Co więcej, poprzednia odsłona serii, czyli Astro's Playroom, przypisywana była do konta każdego, kto tylko zakupił konsolę PlayStation 5. Z kolei cena 60 dolarów / 299 zł, jaką należy zapłacić za nadchodzące Astro Bot, to niejako sygnał od Sony, że japońska firma traktuje tę platformówkę jako tytuł z pogranicza AA/AAA, a nie jako demo technologiczne stanowiące platformę do chwalenia się możliwościami konsoli PlayStation i kontrolera DualSense.

  1. Astro Bot w polskim PS Store

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej