Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2022, 14:25

Sony niby odżegnuje się od NFT, ale wciąż bada pod nimi grunt

Kiedy Sony zapowiadało ostatnio program PlayStation Stars, który śmierdział trochę NFT, firma stanowczo zaprzeczyła chęci zastosowania w nim owych tokenów. Obecne jednak na evencie EVO 2022 ankiety w pewnym stopniu negują te zapewnienia Sony.

Sony jakiś czas temu ogłosiło swój program lojalnościowy PlayStation Stars. Ma on polegać na otrzymywaniu punktów lojalnościowych za wykonywanie konkretnych aktywności. Punkty będzie można wymieniać m.in. na produkty z PS Store czy „cyfrowe nagrody kolekcjonerskie”. Te ostatnie budziły skojarzenia z NFT, ale firma zapewniała, że nagrodami nie będzie się można wymieniać ani ich sprzedawać. Podkreślane było, że nie będą to tokeny. Wygląda jednak na to, że mimo tych zapewnień, Sony uważnie studiuje ten system.

Na trwającej obecnie imprezie EVO 2022 częścią jednego z zadań, w których można wygrać koszulkę PlayStation, jest wypełnienie ankiety pod tytułem „Czego zbierasz najwięcej?”. Pytanie odnosi się do NFT, a brzmi następująco: „Którym z tych NFT/cyfrowych nagród kolekcjonerskich byłbyś zainteresowany?”. Do wyboru ma się przedmioty związane z ulubioną postacią z gry, muzycznym artystą, graczem/zespołem e-sportowym – brandowane EVO, a także przedmioty związane z PlayStation. Pytanie o NFT graczy może świadczyć o tym, iż Sony w pewnym stopniu jest zainteresowane wprowadzeniem w przyszłości tokenów.

Oczywiście to mimo wszystko jest tylko ankieta, a Sony może po prostu zapoznawać się z tematem i starać się zrozumieć, co podoba się graczom. Co prawda ankiety z EVO 2022 nie są powiązane z PlayStation Stars (jak wiemy chociażby od Daniela Ahmada), lecz nie wyklucza to jednak tego, że firma poważnie myśli o NFT, nawet jeśli wzbraniała się przed tym w kontekście swojego programu lojalnościowego.