Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2023, 14:05

autor: Adam Adamczyk

Apetyt graczy na Sons of the Forest jest wielki, chcą więcej zawartości

Sons of the Forest jest cały czas rozwijane. Jakie zmiany mogą pojawić się w najbliższej aktualizacji? Gracze mają duże oczekiwania.

Źródło fot. Sons of the Forest
i

Twórcy Sons of the Forest mają przed sobą jeszcze wiele pracy, jeśli chcą, aby ich ciesząca się olbrzymią popularnością gra wyszła z fazy wczesnego dostępu w jak najlepszym stanie. Niedawno produkcja otrzymała aktualizację, która nie tylko usunęła część błędów, ale również wprowadziła dodatkowe przedmioty. Społeczność skupiona wokół tytułu chce jednak więcej i przerzuca się na Reddicie pomysłami na to, co studio Endnight Games powinno wprowadzić w przyszłości. Bardzo możliwe, że część z tych pomysłów trafi do gry, bo jak się okazuje, twórcy chętnie słuchają głosu graczy.

Zdejmowanie zbroi z kanibali

Apetyt graczy na Sons of the Forest jest wielki, chcą więcej zawartości - ilustracja #1
Zapraszamy na leśny pokaz mody!

W Sons of the Forest możemy samodzielnie stworzyć pancerz, korzystając między innymi z liści, kości czy tkanki zdjętej z mutantów. Ten ostatni rodzaj ochrony jest popularny również wśród niektórych zamieszkujących wyspę kanibali. Niestety po ich pokonaniu nie można zdjąć z nich zbroi, co na siłę można tłumaczyć faktem, że nasza postać trochę się brzydzi, aczkolwiek nie przeszkadza jej to w jedzeniu surowych kończyn pokonanych przeciwników. To samo tyczy się również niektórych broni, których także nie można podnieść po zwycięskiej walce.

Zdejmowanie zbroi z przeciwników byłoby kradzieżą, a kradzież jest zła.

– diggsfan14

Żądamy drabin!

Apetyt graczy na Sons of the Forest jest wielki, chcą więcej zawartości - ilustracja #2
Funkcjonalne drabiny można znaleźć w niektórych miejscach.

W grze przy odrobinie kreatywności i dzięki sporej liczbie drewnianych belek można zbudować całkiem imponujące konstrukcje. Na wyższe piętra można udać się po schodach lub wspinając się po linie. Graczom brakuje jednak drabin, które z pewnością zapewniłyby bardziej komfortową wspinaczkę na wyższe kondygnacje domu niż wspomniana lina. Bardzo możliwe, że drabina zostanie w przyszłości dodana do SotF, ponieważ kilka z nich już znajduje się w grze i pozwala zejść do rozsianych po mapie bunkrów.

Słyszałem, że drabina jest największym wrogiem dewelopera gier.

– BakedPotatoYT1

Virginia, wróć do domu

Apetyt graczy na Sons of the Forest jest wielki, chcą więcej zawartości - ilustracja #3
Z kimś takim włamania do domu nam niestraszne.

Podczas pierwszych godzin w świecie gry możemy spotkać Virginię – płochliwą kobietę o trzech ramionach i trzech nogach. Z czasem jednak postać przyzwyczaja się do nas, wręcza nam drobne upominki i może wspomóc nas w walce, jeżeli wręczymy jej pistolet. Jeśli poza zwykłą spluwą wyekwipujemy ją również w strzelbę, staje się ona niezwykle pomocna podczas odpierania ataku kanibali.

Niestety Virginia, podobnie jak kot, lubi chadzać własnymi ścieżkami i czasami znacząco oddala się od bazy, a wówczas z przeciwnikami musimy radzić sobie sami, bo Kelvin, nasz towarzysz, nie jest skory do walki. Co prawda można zwiększyć szansę na to, aby kobieta pozostała w bazie lub nieopodal, stawiając przy domu donice z jagodami, ale przydałaby się możliwość wydawania Virginii komend i poproszenia jej, aby została w domu.

Virginia zwykle trzyma się blisko domu, ale po ostatniej aktualizacji idzie gdzieś daleko i wraca stamtąd bardzo powoli.

– mralmostknowitall

Rozbijanie lodu

Apetyt graczy na Sons of the Forest jest wielki, chcą więcej zawartości - ilustracja #4
Robi się zimno na sam widok.

W grze zaimplementowano cztery pory roku, a najbardziej nieprzychylna dla gracza jest oczywiście zima. W lasach brakuje wówczas zwierzyny, a wodę można pozyskiwać jedynie z rzek, ponieważ jeziora i mniejsze zbiorniki wodne są zamarznięte. W Sons of the Forest posiadamy jednak siekierę, za pomocą której z pewnością dałoby się rozbić lód. Twórcy mogliby również zainspirować się grą The Long Dark, w której można roztopić, a nastepnie zagotować śnieg, pozyskując w ten sposób wodę pitną.

Nieproszeni goście

Apetyt graczy na Sons of the Forest jest wielki, chcą więcej zawartości - ilustracja #5
Wy…noś się z mojej ziemi!

Jak wspomniałem wcześniej, od czasu do czasu nasza baza jest atakowana przez kanibali. Można postawić drewniane mury obronne, a przy nich powbijać w ziemię zaostrzone patyki, ułatwiając sobie w ten sposób odpieranie ataku nieprzyjaciół. Niestety problematyczni są nie tyle sami kanibale, co miejsca, w których się oni spawnują.

Sam nie raz zauważyłem, że spoglądając na plażę widziałem jedynie pustą przestrzeń. Kiedy się jednak odwróciłem na kilka sekund i ponownie spojrzałem w to samo miejsce, na plaży nagle znajdowało się kilku kanibali, którzy pojawili się znikąd, zupełnie jak NCPD w Cyberpunku 2077.

Największy kłopot jest jednak wówczas, kiedy przeciwnicy nagle pojawiają się wewnątrz naszej bazy, a niestety może zdarzyć się i tak. Taki problem powinien zostać czym prędzej naprawiony.

Na koniec warto przypomnieć, że najbliższa aktualizacja zostanie udostępniona za 9 dni i 12 godzin (w chwili pisania tego tekstu), czyli 24 marca.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej