Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 marca 2013, 09:30

autor: Hed

Sniper: Ghost Warrior 2 – premiera i jakość gry - komentarz redakcji

Polski Sniper: Ghost Warrior 2 jest już w sklepach, więc możemy zweryfikować szumne obietnice CI Games. W komentarzu wideo jakość gry omawiają Gambrinus, autor naszej recenzji, oraz Kacper z tvgry.pl.

Czy Sniper: Ghost Warrior 2 trafił w gusta naszej redakcji? - Sniper: Ghost Warrior 2 – premiera i jakość gry - komentarz redakcji - wiadomość - 2013-03-20
Czy Sniper: Ghost Warrior 2 trafił w gusta naszej redakcji?

W ubiegłym tygodniu wyszedł Sniper: Ghost Warrior 2, czyli „największa polska premiera tego roku”, jak określiła to firma CI Games. To niewątpliwie ważne wydarzenie z perspektywy rodzimego rynku budzi jednak wątpliwości z prostego powodu: sama gra okazała się raczej rozczarowaniem, o czym pisaliśmy w recenzji. Postanowiliśmy uporządkować sprawy w komentarzu wideo, w którym swoje opinie prezentują Gambrinus, autor recenzji, oraz Kacper, redaktor tvgry.pl.

„Sniper: Ghost Warrior 2 jest niesamowicie niedopracowany” – mówi o grze Gambrinus, który potraktował ją dość szorstko w recenzji. Jego zdaniem, polska ekipa nie poradziła sobie ze zmianą silnika na teoretycznie mocniejszy CryEngine 3. Kacper dodaje dość ciekawą uwagę, że dzieło CI Games sprawia wrażenie produkcji „budżetowej o wielkim budżecie”. Mówiąc inaczej, w drugą część serii włożono pewnie więcej pieniędzy, ale nie przełożyło się to na lepsze efekty.

Sniper: Ghost Warrior 2 to druga odsłona serii strzelanek polskiego producenta i wydawcy CI Games (do niedawna: City Interactive). Koncentruje się ona na misjach snajperskich. Dodatkiem do kampanii solowej jest tryb multiplayer. Tytuł zbiera dość krytyczne recenzje, ale mimo wszystko ma szansę na sukces rynkowy, bo do sklepów rozesłano już ponad milion egzemplarzy. Sniper: Ghost Warrior 2 jest dostępny w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

  1. Sniper: Ghost Warrior 2 - premiera gry - komentarz redakcji
  2. Recenzja gry Sniper: Ghost Warrior 2 - CryEngine 3 nie pomógł grze CI Games