Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 stycznia 2016, 15:03

Smurfs Epic Run – zaskakujący debiut smerfnej platformówki w stylu serii Rayman

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play bez większej promocji trafiła gra Smurfs Epic Run, czyli śliczna platformówka 2D firmy Ubisoft, wzorowana na mobilnych odsłonach marki Rayman.

Mamy dobre wieści dla fanów smerfów. Firma Ubisoft właśnie wypuściła na smartfony i tablety śliczną dwuwymiarową platformówkę Smurfs Epic Run, która korzysta z silnika i rozwiązań znanych z mobilnych odsłon cyklu Rayman.

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Na obu tych platformach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła Smurfs Epic Run zaczyna się, gdy podstępny czarodziej Gargamel rzuca zaklęcie, które ściąga na wioskę smerfów magiczną mgłę, powodującą uwięzienie jej mieszkańców. Przed czarem udaje się uciec tylko jednemu smerfowi i to w niego przychodzi nam się wcielić. Naszym zadaniem staje się oczywiście uratowanie przyjaciół i pokrzyżowanie planów wrednego Gargamela.

Smurfs Epic Run to platformówka typu runner, co oznacza, że kierowana przez nas postać automatycznie pędzi naprzód, a my jedynie za pomocą gestów wydajemy jej we właściwych momentach komendy np. skoku, wślizgu czy sprintu. Jednocześnie mapy nie są nieskończone – zamiast tego każda z nich jest starannie zaprojektowanym poziomem, z wyraźnym początkiem i końcem. W sumie na kampanię składa się sto map, które pozwalają odwiedzić doskonale znane z telewizora lokacje, takie jak wioska smerfów, las, kopalnia czy zamek Gargamela.

Podczas zabawy gracz powoli uwalnia smerfy z niewoli i w zamian uzyskuje dostęp do licznych mocy specjalnych. Rozgrywkę zaczynamy ze standardowym, niczym nie wyróżniającym się bohaterem, ale potem możemy odblokować jako grywalne postacie wiele innych osób, w tym Smerfetkę i Papę Smerfa. Autorzy zapewnili także bogate możliwości modyfikowania wyglądu bohaterów, a te liczne elementy garderoby dają konkretne bonusy ułatwiające zabawę. Dodatkową atrakcją jest możliwość konkurowania z innymi graczami w biegach na czas w ramach sieciowych rankingów.