Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2022, 17:52

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Skyrim Together Reborn święci triumfy. Mod ma już ponad 70 tys. pobrań

Gra The Elder Scrolls V: Skyrim włącza piąty bieg dzięki premierze najnowszego moda - Together Reborn, który wprowadza do produkcji tryb multiplayer. Modyfikacja cieszy się ogromną popularnością o czym świadczy imponująca liczba pobrań.

Dzięki modowi, Skyrim Together Reborn fani oryginału ponownie mogą zanurzyć się w niezwykłym świecie The Elder Scrolls V. Różnica polega na tym, że tym razem wspomniana modyfikacja sprawi, iż nie będziemy musieli przemierzać uniwersum RPG-a w pojedynkę. Together Reborn pozwala nam dzielić przyjemność płynącą z gry z maksymalnie ośmioma znajomymi.

Licznik pobrań szaleje

Wygląda na to, że wielu fanów produkcji od Bethesda Softworks cierpiało z powodu samotnej rozgrywki, bowiem wspomniane ulepszenie cieszy się na portalu NexusMods ogromną popularnością. W momencie pisania tej wiadomości, unikalna liczba pobrań wynosi blisko 48 tys. natomiast ogólna to, aż 70 tys. Z pewnością te wartości będą znacznie wyższe bo z godziny na godzinę mod znajduje coraz więcej chętnych do kooperacyjnego trybu gry.

Jest także sporo problemów

Należy także wspomnieć, że Together Reborn nie jest wolne od błędów. Pojawiają się głosy o „ślizgających” się postaciach, występującym od czasu do czasu braku synchronizacji czy wrogom zadającym większe obrażenia niż miało to miejsce przed zainstalowaniem modyfikacji. Ciekawej sytuacji doświadczyło ponoć dwóch znajomych, których postacie w trakcie gry stały się zupełnie nagie. Jak się okazało, usunięcie rynsztunku i ponownie jego założenie, naprawiło błąd.

Poniżej możecie przeczytać kilka przykładowych wiadomości ze strony NexusMods na temat problemów z jakimi borykają się niektórzy użytkownicy modyfikacji.

Nie jestem pewien, co robię źle, ale wygląda na to, że za każdym razem, gdy przechodzę przez sekwencję wprowadzającą, zanim dotrę do Hadvara, gra po prostu zawiesza się na pulpicie. Czy ktoś ma jakieś wskazówki? – MacchiSeigala.

Pojawia się problem podczas próby połączenia się z serwerem, kiedy wprowadzam dane serwera, a następnie wciskam połączenie, pojawia się komunikat po stronie moich znajomych, że się łączę, a następnie natychmiast wyrzuca mnie z gry, jakieś rozwiązania? – Slayinitup.

Trucizna uderzająca w jednego gracza czasami wydaje się wpływać na obu graczy – Wanhus.

Oczywiście należy mieć świadomość, że takie problemy mają prawo występować. Zespół odpowiedzialny za Together Reborn z pewnością dołoży wszelkich starań by naprawić wszelkie niedogodności jakie trapią graczy. Już teraz na stronie NexusMods można liczyć na wsparcie w przypadku kłopotów z grą.

Na sam koniec dodam, iż modyfikacja Skyrim Together Reborn działa wyłącznie z wersją 1.6 gry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition dostępną na Steamie. Jak już wcześniej informował nasz redakcyjny kolega, autorzy nie planują implementacji wsparcia dla innych wydań produkcji – ani konsolowych, ani wersji dostępnej w usłudze PC/Xbox Game Pass.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej