Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2021, 14:15

Skyrim niczym gra o średniowieczu - zobacz potencjał modów

Youtuber Heavy Burns zrobił dość ciekawą rzecz. Otóż przygotował on listę przeszło 40 modyfikacji, po zainstalowaniu których upodobnicie świat gry The Elder Scrolls 5: Skyrim w wersji Special Edition do tego, który z znamy z podręczników o średniowieczu.

W SKRÓCIE
  1. Youtuber Heavy Burns przygotował spis przeszło 40 modyfikacji mających za zadanie upodobnić świat The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition do prawdziwego średniowiecza.
  2. Na liście znalazły się projekty dodające bronie i pancerze, zmieniające wyglądy miast itp.

Bez wątpienia średniowiecze jest głównym okresem, na którym starają się wzorować twórcy wielu opowieści z gatunku fantasy. Seria The Elder Scrolls, mimo że rządzące w większej części Tamriel Cesarstwo przypomina bardziej Rzym, nie jest jakimś wielkim wyjątkiem pod tym względem. Weźmy na przykład taką prowincję Skyrim, która mocno przypomina Skandynawię oraz Wyspy Brytyjskie z okresu wikingów, oczywiście z dodatkiem magii, potworów i innych nie do końca realistycznych aspektów. Lecz co, jeśli części z tych elementów się pozbyć bądź wymienić na bardziej naturalistyczne? Jeśli chcielibyście poznać odpowiedź na to pytanie, to rzućcie okiem na poniższy materiał filmowy przygotowany przez youtubera o pseudonimie Heavy Burns. Prezentuje on na nim, w jaki sposób za pomocą przeszło 40 modów jak najbardziej upodobnić świat gry w The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition do autentycznego średniowiecza.

Modyfikacje przedstawione przez Heavy Burnsa na nagranym przez niego materiale wpływają na całe mnóstwo elementów. Zmieniają one wygląd miast oraz tekstur, dodają nowe bronie, pancerze, elementy otoczenia, a nawet całe lokacje oraz przemieniają aparycje postaci niezależnych – zarówno dorosłych, jak i dzieci, w taki sposób, by były one bardziej realistyczne. Co więcej, na jego liście znalazł się również fanowski projekt, który w znacznym stopniu ogranicza magię i jeszcze bardziej sprawia, że świat Skyrima staje się przyziemny.

Jeśli jesteście zainteresowani zainstalowaniem modów zaprezentowanych na omawianym materiale filmowym, to ich pełen spis jest dostępny tutaj. Jednak jeśli to by było dla Was za mało i jeszcze bardziej chcielibyście upodobnić Skyrima do rzeczywistości, to polecamy Waszej uwadze projekt Le Sentiment du Fer - HEMA Combat Overhaul. Jego autor, Khonraada, przygotował szereg animacji inspirowanych prawdziwą średniowieczną sztuką walki na miecze, a także nieco zmienił mechanikę starć. Zaintrygowani? Jeśli tak, to więcej szczegółów na temat modyfikacji, jak i opcję jej ściągnięcia, znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. The Elder Scrolls V: Skyrim - poradnik do gry