Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2018, 14:00

autor: AlexB

Silnik Halo Infinite stworzony z myślą o PC i nowe sterowniki od AMD - wieści

Dziś piszemy o zapewnieniach studia 343 Industries, że silnik Slipspace napędzający Halo Infinite został stworzony z myślą o PC, oraz o nowych sterownikach do kart grafiki przygotowanych przez firmę AMD. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Silnik nowego Halo stworzony z myślą o PC

Choć kultowa w wielu kręgach seria pierwszoosobowych strzelanin Halo narodziła się na konsolach marki Xbox, sporo jej odsłon ukazało się również na PC. Taki los czeka również najnowszą część, czyli Halo Infinite, której pierwszy zwiastun mogliśmy podziwiać podczas tegorocznych targów E3. Jeśli jacyś posiadacze komputerów osobistych obawiają się, że ze względu na rodowód cyklu priorytetowa będzie wersja na Xboksa One, a oni dostaną ochłapy, to mogą spać spokojnie. Podczas świątecznej transmisji na żywo twórcy gry ze studia 343 Industries zapewnili, że silnik Slipspace został stworzony z myślą o pecetach, a ich użytkownicy będą „traktowani jak obywatele pierwszej kategorii”.

Więcej szczegółów technicznych nie zostało podanych. Nie wiadomo zatem, czy kolejna odsłona przygód legendarnego Master Chiefa będzie wykorzystywała wszystkie możliwości graficzne, jakie dają najpotężniejsze komputery domowe.

Dokładna data premiery Halo Infinite na Xboksie One oraz PC z systemem Windows 10 nie została jeszcze podana.

AMD Radeon Adrenalin 2019 Edition 18.12.3

Tydzień temu firma AMD wypuściła sterowniki graficzne Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.2, które wprowadziły mnóstwo nowości i usprawnień. Niestety, nie były one idealne i użytkownicy wciąż zgłaszali kolejne problemy. W odpowiedzi na ich uwagi „Czerwoni” przygotowali kolejną wersję oprogramowania, oznaczoną numerem 18.12.3. Eliminuje ona między innymi błędy związane ze wskaźnikiem prędkości wentylatora w Radeon WattMan, blokowaniem się zegarów pamięci kart z serii Radeon RX Vega na 800 Mhz czy zakłóceniem działania Radeon ReLive po podłączeniu gogli VR.

Nowa wersja sterowników od AMD naprawia kilka błędów. - Silnik Halo Infinity stworzony z myślą o PC i nowe sterowniki od AMD - wieści - wiadomość - 2018-12-20
Nowa wersja sterowników od AMD naprawia kilka błędów.

Pełną listę zmian i linki do ściągnięcia sterowników AMD Radeon Adrenalin 2019 Edition 18.12.3 znajdziecie pod tym adresem.