Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2016, 10:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sid Meier's Civilization VI z Seanem Beanem i nowymi materiałami z rozgrywką

W sieci pojawiły się nowe materiały z rozgrywką ze strategii Sid Meier's Civilization VI. Zaprezentowano chociażby ujawnioną ostatnio Brazylię, a poza tym dowiedzieliśmy się, że w grze usłyszymy Seana Beana.

Jeżeli czekacie na Sid Meier's Civilization VI, to z pewnością zaciekawią Was najnowsze materiały wideo, które pojawiły się w sieci. Deweloperzy opublikowali widoczne poniżej, trwające prawie półtorej godziny nagranie, na którym projektanci Ed Beach i Anton Strenger zaprezentowali ujawnioną ostatnio Brazylię. Na jej czele stanie Piotr II – ostatni cesarz największego państwa Ameryki Południowej, którego miłośnicy serii z pewnością kojarzą z Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat. Kierowana przez niego cywilizacja będzie mogła się pochwalić unikalną jednostką Minas Geraes (okręt wojenny) oraz oczywiście słynnym karnawałem, który w miastach pokroju Rio de Janeiro może przyciągnąć miliony uczestników. Jeżeli nie przemawia do was to, czym chwalą się twórcy gry, to warto zerknąć na drugie wideo opublikowane w serwisie Polygon, którego redaktorzy trafili na przedpremierowy pokaz produkcji i nagrali ponad 50 minut czystej rozgrywki.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia głoszące, że Sean Bean wystąpi w roli narratora w grze Sid Meier's Civilization VI. Dziś wiemy już, że to prawda i aktora znanego chociażby z roli Neda Starka z Gry o tron usłyszymy podczas kwestii wypowiadanych przy dokonywanych odkryciach.

Sid Meier's Civilization VI będzie ciekawą odsłoną serii pod kilkoma względami. Największe kontrowersje wywołała chyba zmiana stylu graficznego na bardziej kreskówkowy. Jak jednak widać, podczas rozgrywki prezentuje się on co najmniej dobrze. Nowości związane z oprawą to jednak nie wszystko, gdyż deweloperzy wprowadzą także rozmaite usprawnienia mechaniki rozgrywki. Np. miasta będą zajmować na mapie więcej niż jedno pole i dobudowywać będziemy do nich kolejne dzielnice, wpływające na specjalizację oraz zapewniające rozmaite bonusy.

Zmiany dotkną także rozwój technologiczny, z którym związane będą minizadania oraz lokalizacja naszego miasta (np. w okolicach morza szybciej rozwiniemy marynarkę). Poza tym udoskonalony zostanie system dyplomacji, walka i nie tylko. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 21 października, kiedy to Sid Meier's Civilization VI zadebiutuje na PC-tach, otrzymamy kawał porządnej strategii.

Piotr II stanie na czele Brazylii w grze Sid Meier's Civilization VI. - Sid Meier's Civilization VI z nowymi, długimi materiałami z rozgrywką - wiadomość - 2016-08-04
Piotr II stanie na czele Brazylii w grze Sid Meier's Civilization VI.