Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 października 2016, 14:10

autor: Adrian Werner

Shuffle Cats - koci remik pierwszą karcianką studia King

Studio King wypuściło Shuffle Cats, czyli mobilną karciankę, w której możemy przenieść się do Londynu lat 20. ubiegłego wieku, gdzie na dachach budynków koty urządzają sobie partyjki remika.

Karcianki są obecnie na fali na rynku mobilnym, więc wielu deweloperów próbuje swoich sił w tym gatunku. Najnowszym przykładem stała się firma King, która właśnie wypuściła grę Shuffle Cats. Zgodnie z tytułem, łączy ona karty z kotami, dając w sumie godną uwagi pozycję.

Studio King.com postawiło na ciekawą konwencję. Akcja osadzona została w Londynie, w latach 20. ubiegłego wieku. Cała zabawa toczy się na dachach budynków, które człekokształtne i ubrane w ludzkie stroje koty wybrały jako miejsca rywalizacji w rozgrywkach karcianych. Wszystko to wygląda świetnie. Zespół nie jest znany z ładnych gier i większość produkcji opatrzonych jego logiem prezentuje dosyć brzydki styl wizualny. Shuffle Cats nie ma tego problemu. Koty i lokacje prezentują się wybornie, projekt ma dosyć unikalną stylistykę, a pozytywne wrażenia wzmacniają liczne animacje.

W przeciwieństwie do typowych karcianek mobilnych, które bazują na zasadach opracowanych przez samych deweloperów, Shuffle Cats oparto na znanym i popularnym remiku. Gra odtworzona jest w klasycznej formie, a autorzy ograniczyli się głównie do odziania tradycyjnych zasad w ciekawą grafikę i wprowadzenia rozbudowanych opcji multiplayer. Reguły rozgrywki zmieniły się wyłącznie w jednym aspekcie – dodano specjalne zagrania, pełniące rolę okazjonalnie używanych umiejętności specjalnych pomagających w osiągnięciu zwycięstwa.

Gra nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywki sieciowe, oferując rozbudowany matchmaking, liczne opcje społecznościowe oraz wbudowany system czatów. Dla osób, którym znudzi się tradycyjny remik przygotowano możliwość odblokowywania specjalnych wyzwań, które mocno modyfikują zasady rządzące rozgrywką i stawiają przed graczem konkretne zadania do zrealizowania.

Shuffle Cats wypuszczono w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Shuffle Cats w App Store

Shuffle Cats w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shuffle Cats

Shuffle Cats