Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2016, 13:37

autor: Vergil

Battlefield 1 — entuzjastyczne pierwsze recenzje

Battlefield 1 od pierwszych zapowiedzi wydawał się być spełnieniem marzeń graczy, stęsknionych za historycznymi klimatami. Pierwsze recenzje tego tytułu wskazują na to, że zespół DICE przyłożył się do powierzonego mu zadania.

Światowa premiera Battlefield 1 odbędzie się 21 października, jednak pracownicy studia DICE, wespół z firmą Electronic Arts, udostępnili produkcję recenzentom z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu gracze mogą zapoznać się z pierwszymi opiniami na temat omawianego tytułu, które potwierdzają, że powrót do historycznej konwencji wyszedł marce na dobre. W momencie publikacji niniejszej wiadomości średnia ocen w serwisie Metacritic wynosiła 8,5/10 dla wersji na konsolę Xbox One, z kolei wersja na PC mogła się pochwalić średnią ocen w wysokości 9/10. Poniżej sporządziliśmy niewielkie zestawienie not, jakie wystawiono nowemu Battlefieldowi.

Niezależnie od platformy i wystawionej oceny, recenzenci są zgodni — Battlefield 1 prezentuje I wojnę światową w charakterystycznym dla cyklu stylu, ze wszystkimi tego zaletami i wadami.

Wybór konwencji „wojny nieznanej” okazał się strzałem w dziesiątkę. - Battlefield 1 — entuzjastyczne pierwsze recenzje - wiadomość - 2016-10-17
Wybór konwencji „wojny nieznanej” okazał się strzałem w dziesiątkę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Battlefield 1 — na ocenę przyjdzie nam jeszcze poczekać, gdyż DM musi poznać na wylot wszystkie tajniki fabularnej kampanii i trybu multiplayer. Już teraz jednak stwierdził, że jest to najlepsza odsłona serii od czasów Battlefield: Bad Company 2.

Przypominamy, że premiera Battlefield 1 odbędzie się 21 października — wtedy to gracze z całego świata samodzielnie będą mogli się przekonać, czy I wojna światowa to wdzięczny temat na strzelaninę FPP. Póki co nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć recenzentom — najwyraźniej ekipa DICE odrobiła zadanie domowe.

Battlefield 1 zabierze graczy na fronty I wojny światowej. Oprócz fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza, deweloperzy przygotowali również sieciowy tryb multiplayer, będący wizytówką całej serii. Starcia rozegrają się na olbrzymich mapach, po których będziemy przemieszczać się nie tylko na piechotę, lecz również skorzystamy ze zróżnicowanych środków transportu. Jednym z najciekawszych elementów tego wariantu rozgrywki ma być obecność tak zwanych Behemotów, czyli obiektów pokroju pancernego czołgu czy choćby sterowca, których zniszczenie nie tylko spowoduje prawdziwy chaos na sporym fragmencie pola bitwy, lecz również może odwrócić losy potyczki. Produkcja zadziała w oparciu o nową wersję technologii Frostbite, co ma zapewnić doznania wizualne na niebywale wysokim poziomie, niezależnie od platformy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.