Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2023, 17:51

autor: Zuzanna Domeradzka

Twórcy Sherlock Holmes: The Awakened tłumaczą obsuwę poruszającym filmem

Deweloperzy z ukraińskiego studia Frogwares udostępnili poruszający film, w którym tłumaczą przesunięcie premiery gry Sherlock Holmes: The Awakened o kilka tygodni.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Remake wydanej w 2006 roku gry Sherlock Holmes: The Awakened miał zadebiutować jeszcze w lutym lub w marcu. Niestety premiera tej przygodówki ze znanym detektywem w roli głównej w klimacie Cthulhu właśnie została przesunięta na marzec/kwiecień 2023 roku. Powodem obsuwy są realia wojny rosyjsko-ukraińskiej, z którymi muszą mierzyć się deweloperzy ze studia Frogwares. Na udostępnionym przez nich filmie (poniżej) możemy dowiedzieć się więcej o ich obecnej sytuacji.

Jak tłumaczy jeden z deweloperów:

Po serii upokarzających porażek na polu walki Rosja zmieniła strategię. Co tydzień lub dwa wypuszcza grad pocisków na nasze miasta, celując w infrastrukturę energetyczną i zabijając przy tym dziesiątki cywilów.

Utrudnieniem dla twórców gry Sherlock Holmes: The Awakened są więc nieregularne przerwy w dostawie prądu. Czasami nie mają dostępu do elektryczności we własnych mieszkaniach, a czasami w biurze, dlatego muszą często zmieniać miejsce pracy. Taka kolej rzeczy powoduje, że deweloperzy ślęczą nad czymś dłużej, niż powinni, również dlatego, iż nie wszyscy mają dostęp do Internetu w tym samym czasie.

Poza tym Sherlock Holmes: The Awakened jest tworzone na kilka różnych platform, co dorzuca pracy ukraińskiemu studiu. Jak na razie nie podano konkretnej daty premiery produkcji, ale ma się ona ukazać pod koniec marca lub na początku kwietnia tego roku. Twórcy zapowiedzieli, że gdy stwierdzą, iż do ukończenia gry został jakiś miesiąc, to podadzą dokładny dzień jej debiutu.

Sherlock Holmes: The Awakened wyjdzie na konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch oraz PC-ty.

  1. Sherlock Holmes: The Awakened na Steamie
  2. Sherlock Holmes: The Awakened – oficjalna strona gry