Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2021, 12:19

autor: Adrian Werner

Sherlock Holmes: Chapter One otrzymał darmowe DLC

Studio Frogwares wypuściło darmowe DLC do gry Sherlock Holmes: Chapter One i podzieliło się planami rozwoju produkcji.

ROZWÓJ GRY:
  1. już wydane: darmowy dodatek Paczka detektywa, dwa patche, pierwsze płatne DLC,
  2. grudzień 2021 roku: duży patch usuwający ponad setkę błędów i drugie płatne DLC.

Minął tydzień od premiery Sherlock Holmes: Chapter One, czyli najnowszej odsłony przygodowego cyklu studia Frogwares. Autorzy uznali, że najwyższy czas podzielić się z graczami tegorocznymi planami rozwoju projektu.

Przede wszystkim ukazało się darmowe DLC Paczka detektywa z trzema nowymi przebraniami dla Sherlocka. Z kolei na grudzień zaplanowano duży patch, który poprawi wydajność oraz usunie ponad sto błędów technicznych. W przyszłym miesiącu zostanie także wydany płatny dodatek z nową przygodą, wchodzący w skład przepustki sezonowej.

Sherlock Holmes: Chapter One otrzymał darmowe DLC - ilustracja #1

Ostatni tydzień był dla studia Frogwares pracowity. Od dnia premiery twórcy wypuścili dwa patche (oznaczone numerami 1.01 i 1.02), które usunęły część błędów powodujących zawieszanie się gry oraz uniemożliwiających zbadanie grobu matki Sherlocka (co miało miejsce na niektórych pecetach z procesorami firmy AMD). Wydano również pierwsze płatne DLC (Święci i grzesznicy), wchodzące w skład przepustki sezonowej.

Przypomnijmy, że gra Sherlock Holmes: Chapter One ukazała się 16 listopada na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Produkcja zmierza także na Xboksa One i PlayStation 4, ale te wersje ukażą się w późniejszym terminie.

Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu OpenCritic Sherlock Holmes: Chapter One posiada średnią ocen na poziomie 75%. Ponadto projekt przypadł do gustu graczom. Na Steamie 80% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Sherlock Holmes: Chapter One
  2. Graliśmy w Sherlock Holmes: Chapter One – detektyw w tropikach

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej