Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 22:30

autor: Michał Zegar

Sherlock Holmes: Chapter One opóźniony na PS4 i Xbox One

Premiera Sherlock Holmes: Chapter One została opóźniona dla wersji na PS4 i Xboxa One. W wypadku pozostałych platform pozostaje ona bez zmian. Twórcy mają coś na przeprosiny.

W ostatnich miesiącach dosyć często słyszymy frazę: „Spokojnie, gra będzie dobrze działać na PS4 i Xboxie One”. Po pewnej grudniowej premierze gracze podchodzą do takich wiadomości dość sceptycznie. Dlatego warto pochwalić zachowanie studia Frogwares, które zdecydowało się opóźnić debiut gry Sherlock Holmes: Chapter One w wersji na zeszłą generację w celu jej dopieszczenia. Natomiast termin premiery produkcji na PS5, Xboxie Series X|S i PC-tach pozostaje bez zmian – tegoroczna jesień.

…chcieliśmy poinformować graczy już teraz, że wersje na konsole Xbox One i PlayStation 4 nie będą częścią debiutu gry. Wolimy być z Wami otwarci w tym temacie, niż gdyby miał się on pojawić znienacka, ukryty na końcu ogłoszenia lub zwiastuna.

Studio przeprasza i przewiduje, że opóźnienie nie będzie dłuższe niż kilka tygodni. Dodatkowo zapowiada nowy, 7-minutowy pokaz rozgrywki, który nastąpi w ten czwartek, 16 września. Pojawi się też wtedy zwiastun ujawniający datę premiery gry na PC, PS5 i XSX/S.