Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 grudnia 2016, 16:34

autor: Adrian Werner

Shadow Bug – wyśmienita platformówka wreszcie także na Androidzie

Doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji gry Shadow Bug, czyli wysoko ocenianej platformówki studia Muro.

Dwa miesiące temu ukazała ciepło przyjęta gra Shadow Bug Rush. Produkcja trafiła od razu na iOS i Androida, ale pomimo to pierwsza część cyklu, czyli Shadow Bug, dostępna była cały czas wyłącznie na urządzenia firmy Apple. Teraz sytuacja ta wrzecie uległa zmianie i produkcja zadebiutowała w Google Play.

Trzeba przyznać, że długo czekaliśmy na premierę tej wersji. Wydanie na iOS-a zadebiutowało bowiem w kwietniu tego roku. Fakt, że na Androida wpierw trafiła kontynuacja był dziwny i część graczy uznała to za dowód na to, że twórcy porzucili plany skonwertowania pierwszej części. Na szczęście te obawy nie znalazły pokrycia w rzeczywistości.

Gra Shadow Bug to dynamiczna platformówka pozwalająca na wcielenie się w robaka, który umiejętnościami przypomina wojowników ninja i talenty te wykorzystuje do przedzierania się przez pełne wrogów oraz innych zagrożeń plansze. Fabuła jest szczątkowa i stanowi jedynie pretekst do zabawy. Nie przeszkadza to jednak, gdyż sama rozgrywka jest wyśmienita.

Cała zabawa obraca się wokół faktu, że postać potrafi jedynie biec w lewo i prawo oraz przesuwać obiekty. Nie mamy więc odrębnej komendy skoku. Zamiast tego robak podrywa się ziemi, gdy wskażemy mu wroga i błyskawicznie robi susa połączonego z ruchem miecza. Tym samym skok i atak są tutaj jednym i tym samym, a poziomy zostały zaprojektowane specjalnie pod tym kątem. Z tego powodu gra toczy się szalonym tempie i przedzierając się przez mapy tniemy na kawałki hordy przeciwników – występują długie sekcje, w trakcie których wcale nie dotykamy ziemi, pozostając w powietrzu i przeskakując z jednego nieprzyjaciela na drugiego.

Shadow Bug na Androidzie kosztuje 18 złotych, czyli mniej więcej tyle samo co na iOS-ie. Na obu tych platformach gra należy do kategorii premium, a więc jest pozbawiona mikropłatności.

Shadow Bug w Google Play

Shadow Bug w App Store

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shadow Bug

Shadow Bug