Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2020, 13:40

autor: AlexB

Serial Wiedźmin (Netflix) jako anime - zobacz wizję artystki

Artystka o pseudonimie CaroOllie przygotowała serię prac prezentujących sceny znane z serialu Wiedźmin od platformy Netflix w stylu przypominającym japońskie animacje. Na jej koncie w serwisie DeviantArt można także znaleźć podobne rysunki z Gry o tron.

Serial Wiedźmin (Netflix) jako anime - zobacz wizje artystki - ilustracja #1
Jak wyglądałby Wiedźmin od Netfliksa w stylu anime?
W SKRÓCIE
  1. Pochodząca z Portugalii artystka przygotowała serię rysunków odtwarzających sceny z serialu Wiedźmin od platformy Netflix w stylu anime.
  2. Na koncie artystki w serwisie DeviantArt można także odnaleźć prace inspirowane Grą o tron oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Serial Wiedźmin od platformy Netflix, choć nie wszystkim przypadł do gustu, zdobył wielu fanów na całym świecie i zapoznał z uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego kolejne osoby. Jak przystało na swego rodzaju fenomen, otrzymał on także sporo nieoficjalnych prac przygotowanych przez społeczność. Wśród nich możemy wymienić rysunki stworzone przez użytkowniczkę serwisu DeviantArt o pseudonimie CaroOllie, czyli pochodzącą z Portugalii artystkę, która tak naprawdę nazywa się Carolina Oliveira. Otóż odtworzyła ona kilka znanych scen z serialu w stylu japońskich animacji, w którym się specjalizuje. Część z nich obejrzycie w niniejszej wiadomości. Po resztę zapraszamy na DeviantArta.

Serial Wiedźmin (Netflix) jako anime - zobacz wizje artystki - ilustracja #2
Serial Wiedźmin (Netflix) jako anime - zobacz wizje artystki - ilustracja #3
Źródło: DeviantArt

Warto zauważyć, że Wiedźmin od Netfliksa nie jest jedynym serialem, którym zainteresowała się CaroOllie. Wcześniej przygotowała ona szereg rysunków prezentujących kadry znane z Gry o tron w stylu anime. Ponadto w jej dorobku znalazły się prace nawiązujące do The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Street Fightera.

Serial Wiedźmin (Netflix) jako anime - zobacz wizje artystki - ilustracja #4
Serial Wiedźmin (Netflix) jako anime - zobacz wizje artystki - ilustracja #5
Źródło: DeviantArt

Pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutował w grudniu ubiegłego roku. Premiera drugiego zaplanowana jest na 2021, choć nie wiadomo, czy przerwanie zdjęć do niego z powodu epidemii koronawirusa, o czym dowiedzieliśmy się w ostatnich godzinach, wpłynie jakoś znacząco na te plany. Ciężko również wyrokować, czy całe to zamieszanie odbije się także na filmie animowanym The Witcher: Nightmare of the Wolf. Przypominamy, że będzie on rozgrywał się na lata przed wydarzeniami znanymi z książek oraz ich adaptacji i skupi się na przygodach Vesemira, w którego w serialu Netflixa wcieli się Kim Bodnia (Most nad Sudanem, Obsesja Eve). Prócz niego „nowym narybkiem” w drugim sezonie są między innymi Thue Ersted Rasmussen, Agnes Born, Aisha Fabienne Ross, Mecia Simson, Kristofer Hivju, Paul Bullion oraz Yasen Atour.

  1. Serial Wiedźmin na platformie Netflix