Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2020, 14:35

autor: AlexB

Serial Przyjaciele - specjalny odcinek dla HBO Max bliski realizacji

Niewykluczone, że wkrótce ujrzymy nowy odcinek kultowych Przyjaciół. Jak podaje serwis Deadline, bliski realizacji jest specjalny, godzinny epizod serialu, w którym zobaczymy całą szóstkę oryginalnych aktorów. Produkcja ma się pojawić na platformie HBO Max.

W SKRÓCIE
  1. Według informacji serwisu Deadline, specjalny, godzinny i pozbawiony scenariusza odcinek Przyjaciół wyprodukowany dla platformy HBO Max jest bliski realizacji.
  2. Pojawi się w niej cała szóstka oryginalnych aktorów, która po burzliwych negocjacjach zgodziła się na gażę w wysokości od 3 do 4 milionów dolarów.
  3. Nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

W ubiegłym roku obchodziliśmy 25. rocznicę premiery pierwszego odcinka kultowego serialu Przyjaciele. Dowiedzieliśmy się także, że produkcja przeprowadzi się z Netflixa na nową platformę streamingową – HBO Max (co kosztowało ją łącznie 425 milionów dolarów). Sitcom ma stanowić jedną z jej głównych atrakcji, dlatego też włodarze firmy WarnerMedia zamierzają wypromować te przenosiny z odpowiednią pompą. Jak podaje serwis Deadline, bliski realizacji jest specjalny, pozbawiony scenariusza godzinny odcinek Przyjaciół, w którym na ekranie pojawi się cała szóstka głównych bohaterów.

Cieszylibyście się z powrotu Przyjaciół? - Serial Przyjaciele - specjalny odcinek dla HBO Max bliski realizacji - wiadomość - 2020-02-07
Cieszylibyście się z powrotu Przyjaciół?

Negocjacje z gwiazdami serialu – Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisą Kudrow, Davidem Schwimmerem, Mattem LeBlankiem i Matthew Perrym – nie należały jednak do najprostszych. Najgorętsze rozmowy były prowadzone minionej jesieni, o czym zresztą informowały światowe media. Niestety, pod koniec roku utknęły one w martwym punkcie. Jeszcze w połowie stycznia Max Railly, czyli dyrektor kreatywny platformy HBO Max, bardzo ostrożnie wypowiadał się na temat możliwość stworzenia czegoś związanego z Przyjaciółmi z udziałem oryginalnych aktorów. Na szczęście dla miłośników kultowego sitcomu, niedługo potem negocjacje zostały wznowione i tym razem wszystkim zainteresowanym stronom udało się dojść do konsensusu. Gaża całej szóstki za ten jeden odcinek jest ponoć imponująca – mają oni dostać od 3 do 4 milionów dolarów. Dla porównania, podczas kręcenia dziewiątego i dziesiątego sezonu Przyjaciół gwiazdy wcielające się w głównych bohaterów otrzymywały wynagrodzenie w wysokości miliona dolarów za epizod, co już robiło ogromne wrażenie.

Od finału Przyjaciół minęło przeszło 15 lat. - Serial Przyjaciele - specjalny odcinek dla HBO Max bliski realizacji - wiadomość - 2020-02-07
Od finału Przyjaciół minęło przeszło 15 lat.

Nie wiadomo, czy w produkcję specjalnego odcinka Przyjaciół zaangażowani będą Marta Kauffman i David Crane, czyli oryginalni twórcy serialu. Podczas ubiegłorocznego panelu zorganizowanego w ramach Tribeca TV Festival oboje dość niechętnie odnosili się do pomysłu powrotu do uwielbianej przez wielu nowojorskiej ekipy. Cytując Kauffman (via Deadline):

Nie będziemy robić ponownego spotkania bohaterów, nie będziemy robić rebootu. Serial był opowieścią o pewnym okresie w życiu, w którym przyjaciele stanowią Twoją rodzinę. Życie się zmienia, gdy Twoja rodzina staje się Twoją rodziną.

Lecz kto wie? Być może ich spojrzenie na sprawę się zmieniło, bądź HBO Max ma w planach stworzenie czegoś bardziej w stylu dokumentu, niż klasycznego odcinka serialu.

Idea specjalnego odcinka Przyjaciół, w którym znów będzie można zobaczyć kochanych przez miliony bohaterów, może wydawać się pociągająca. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że wszystkie informacje podane przez portal Deadline nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Jak jednak zasugerował Matthew Perry na swoim koncie na Twitterze, może się to wkrótce zmienić.

Pytanie, czy jest w ogóle sens inwestowania tak dużych kwot pieniędzy w promocję serialu, który liczy już sobie ćwierć wieku? Wiele wskazuje na to, że tak. O tym jak potencjalnie dużym zainteresowaniem mógłby się cieszyć specjalny odcinek Przyjaciół wypuszczony na platformie HBO Max niech świadczy fakt, że opublikowane w ubiegłym roku na Instagramie selfie Jennifer Anniston, na którym jest z Courtney Cox, Lisą Kudrow, Mattem LeBlankiem, Davidem Schwimmerem i Matthew Perrym zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa jako materiał, który najszybciej zdobył milion polubień w tym serwisie.

  1. Oficjalna strona firmy WarnerMedia