Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 lipca 2019, 12:33

autor: Adrian Werner

HBO Max ma konkurować z Netflixem, przejmie serial Przyjaciele

Zapowiedziano HBO Max, czyli streamingowy serwis firmy WarnerMedia, który rzuci wyzwanie Netfliksowi. W ofercie znajdą się zarówno klasyki, takie jak serial Przyjaciele, jak i wiele nowych produkcji.

HBO Max ruszy w przyszłym roku. - HBO Max ma konkurować z Netflixem, przejmie serial Przyjaciele - wiadomość - 2019-07-10
HBO Max ruszy w przyszłym roku.

Firma WarnerMedia ujawniła wreszcie pierwsze konkrety odnośnie swojego serwisu streamingowego, który ma konkurować z takimi platformami jak Netflix, Hulu, Amazon Prime czy nadchodzącym Disney+. Usługa otrzymała nazwę HBO Max i wystartuje wiosną 2020 r. Beta-testy ruszą pod koniec tego roku.

Serwis zadebiutuje z ponad 10 tysiącami godzin zawartości „premium”. W jej skład wejdzie serial Przyjaciele. Jego zdobycie kosztować będzie firmę 85 mln dolarów każdego roku przez pięć lat, co w sumie oznacza dla WarnerMedia wydatek w wysokości 425 mln dolarów. Kwota jest tak wysoka, gdyż o prawa do produkcji rywalizowano z Netfliksem.

W serwisie zobaczymy także wszystkie odcinki seriali Bajer z Bel-Air i Słodkie kłamstewka, a także ofertę HBO CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll oraz Rooster Teeth. Do tego dojdą przyszłe produkcje The CW, w tym Batwoman oraz Katy Keene, choć zadebiutują one w HBO Max dopiero na miesiąc przed startami kolejnych sezonów. Umowy z Netfliksem oznaczają, że dotychczasowe seriale, takie jak The Flash, czy Riverdale, pozostaną u konkurencji aż do zakończenia produkcji.

HBO Max ma także otrzymać nowe filmy, opracowane specjalnie z myślą o tym serwisie. Wśród nich znajdą się cztery wyprodukowane przez Grega Berlantiego oraz przynajmniej dwa przez Reese Witherspoon. W serwisie zadebiutują również zapowiedziane wcześniej seriale, takie jak Dune: The Sisterhood, Tokyo Vice, Station Eleven czy Love Life oraz kreskówkowa seria Gremlins.

Powstaje pytanie, co to wszystko oznacza dla istniejących usług w postaci HBO GO, CW Seed czy DC Universe. Na razie mają one pozostać odrębnymi bytami, choć część analityków spodziewa się, że zostaną one w przyszłości przynajmniej częściowo wchłonięte przez HBO Max. Warto zauważyć, że w zwiastunie nowej platformy pojawia się serial Doom Patrol, który opracowano z myślą o DC Universe.

  1. WarnerMedia – strona oficjalna