Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2020, 13:35

autor: AlexB

Serial Parasite od HBO - gwiazda Avengers przymierzana do jednej z ról

Powstanie serial HBO na podstawie filmu Parasite Joon-ho Bonga. Według najnowszych doniesień opublikowanych przez serwis Collider, Mark Ruffalo jest przymierzany do jednej z głównych ról.

W SKRÓCIE
  1. Joon-ho Bong nawiązał współpracę z Adamem McKayem i wspólnie stworzą dla HBO sześciogodzinny serial na podstawie oscarowgo filmu Parasite.
  2. Mark Ruffalo jest przymierzany do jednej z ról.
  3. Oryginalny Parasite ponownie cieszy się zainteresowaniem wśród widzów – liczba amerykańskich kin, w których jest wyświetlana ta produkcja, zwiększyła się o przeszło 2000.

Nie da się ukryć, że Parasite okazał się sporym światowym hitem. Dzieło południowokoreańskiego reżysera Joon-ho Bonga spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony krytyków oraz widzów i jako pierwsza produkcja nieanglojęzyczna otrzymało ono Oscara dla najlepszego filmu ubiegłego roku. A jak to często bywa, Amerykanie lubią brać zagraniczne produkcje i przerabiać je na potrzeby własnego podwórka. Pod koniec ubiegłego miesiąca dowiedzieliśmy się, że Adam McKay (zdobywca Oscara za Big Short) nawiązał współpracę z Joon-ho Bongiem i wspólnie stworzą dla HBO sześciogodzinny serial na podstawie Parasite.

Według Amerykańskiej Akademii Filmowej, Parasite był najlepszym filmem ubiegłego roku. - Serial Parasite od HBO - gwiazda Avengers przymierzana do jednej z ról - wiadomość - 2020-02-11
Według Amerykańskiej Akademii Filmowej, Parasite był najlepszym filmem ubiegłego roku.

Jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat serialowego Parasite. Scenariusz nie jest jeszcze do końca gotowy, a castingi jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęły. Jednak jak twierdzą źródła serwisu Collider, twórcy myślą o zaangażowaniu znanego chociażby z roli Bruce’a Bannera/Hulka w kinowym uniwersum Marvela Marka Ruffalo. Ponoć Bong rozmawiał już z Amerykaninem i obaj wyrazili chęć współpracy. Czy tylko na tym się skończy? O tym przekonamy się, gdy oficjalne negocjacje dobiegną końca.

Jak na razie nie wiadomo rzecz jasna, w kogo miałby się wcielić Ruffalo w serialowej wersji Parasite. Dziennikarz serwisu Collider spekuluje jednak, że może chodzić o postać w oryginale odgrywaną przez Kang-ho Songa. Mowa tu o głowie ubogiej rodziny Kimów, której życie całkowicie się odmienia, gdy jeden z jej członków zostaje zatrudniony przez pewnych bogaczy i zapewnia pracę swoim krewnym. Szybko sytuacja zaczyna jednak przybierać dość nieoczekiwany obrót.

Czy Mark Ruffalo będzie gwiazdą serialowego Parasite? - Serial Parasite od HBO - gwiazda Avengers przymierzana do jednej z ról - wiadomość - 2020-02-11
Czy Mark Ruffalo będzie gwiazdą serialowego Parasite?

Niektórzy mogliby sobie w tym momencie powiedzieć: „wszystko fajnie, tylko dlaczego w ogóle Bong zgodził się na stworzenie serialu na podstawie Parasite? Czy nie wolałby, by jego dzieło pozostało zamknięte?”. Odpowiedzi na te pytania udzielił sam zainteresowany podczas wywiadu z The Wrap:

Uwaga na ewentualne spoilery poniżej

Miałem mnóstwo kluczowych pomysłów w momencie pisania scenariusza. Po prostu nie mogłem ich wszystkich zawrzeć w dwugodzinnej produkcji, więc zanotowałem je na iPadzie i moim planem na tę miniserię jest stworzenie sześciogodzinnego filmu.

Kiedy w oryginale gosposia Mun Gwang (Lee Jung Eun) wraca późną nocą, widzimy, że coś się stało z jej twarzą. Jej mąż nawet o to pytał, lecz nie doczekał się odpowiedzi. Ja wiem, dlaczego na jej buzi pojawiły się siniaki. Mam na ten temat całą historię, a tak w ogóle skąd ona wiedziała o istnieniu bunkra? Co ją łączy z tym architektem? Przechowuję wszystkie te opowieści.

Jak zdradził Bong, początek ostatecznego kształtowania serialu na podstawie filmu Parasite rozpocznie się na początku marca. Jednak główna produkcja najprawdopodobniej nie wystartuje przed początkiem 2021 roku. Wszystko przez to, że Adam McKay jest obecnie zajęty pracą nad innymi projektami.

Zanim miniserial Parasite zadebiutuje na antenie HBO, można na przykład obejrzeć oryginał. Jest on dostępny na płytach DVD. Wciąż istnieje również opcja zobaczenia filmu Joon-ho Bonga w kinach. Jak podaje The Hollywood Reporter, w samych tylko Stanach Zjednoczonych liczba miejsc wyświetlających tegorocznego zdobywcę Oscara w najważniejszej kategorii w miniony weekend wzrosła o przeszło 2000. Tytuł jak na razie zarobił na całym świecie 165,4 miliona dolarów, lecz sądząc po zainteresowaniu, kwota ta może wkrótce znacząco się powiększyć.

  1. Oficjalna strona Gutek Film – polskiego dystrybutora filmu Parasite
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.