Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lutego 2019, 13:05

autor: AlexB

Serial na podstawie Skull & Bones na horyzoncie

Firma Ubisoft szykuje serial na podstawie Skull & Bones – nadchodzącej gry akcji z piratami w roli głównej. Scenariusz do pilotażowego odcinka napisze Amanda Segel, producentka wykonawcza Mgły z 2017 roku.

Ubisoft nie miał do tej pory wielkiego szczęścia do kina i telewizji. Wystarczy wspomnieć filmowego Assassin's Creeda z Michaelem Fassbenderem w roli głównej, który został bardzo chłodno przyjęty przez widzów i krytyków. Francuski gigant nie zamierza się jednak poddawać, na co jednym z dowodów jest informacja podana przez The Hollywood Reporter. Według strony internetowej popularnego czasopisma firma nawiązała współpracę z wytwórnią Atlas Entertainment i wspólnie stworzą serial na podstawie Skull & Bones, czyli zapowiedzianej podczas E3 2017 gry akcji z piratami w roli głównej.

Czy pomysł stworzenia serialowego Skull & Bones okaże się strzałem w dziesiątkę? - Serial na podstawie Skull & Bones na horyzoncie - wiadomość - 2019-02-21
Czy pomysł stworzenia serialowego Skull & Bones okaże się strzałem w dziesiątkę?

Akcja serialowego Skull & Bones będzie rozgrywać się na przełomie XVII i XVIII wieku, czyli pod koniec złotej ery piractwa. Główną bohaterką będzie piratka działająca na Oceanie Indyjskim. Więcej szczegółów na temat fabuły nie jest znanych. Wiadomo jedynie, że scenariusz do pilotażowego odcinka napisze Amanda Segel, która pracowała między innymi przy nowej ekranizacji Mgły Stephena Kinga oraz Impersonalnych. Zajmie się ona również produkcją, wraz z Danielle Kreinik, Jasonem Altmanem, Andym Horwitzem i Richardem Suckle’em. Dokładna data premiery serialu Skull & Bones (zresztą tak samo jak i gry) nie jest na razie znana.

Trzeba przyznać, że to dość interesujący ruch ze strony Ubisoftu – tworzyć serial na podstawie nie znanej i lubianej już marki, a dopiero powstającej. Jeśli jednak będzie on stał na co najmniej przyzwoitym poziomie, to może bardzo dobrze wypromować grę. Oczywiście istotny jest tutaj aspekt „jeśli”. Choć piraci potrafią być wdzięcznym tematem do snucia niezwykłych przygodowych opowieści, to można się na nich czasem dość mocno sparzyć, o czym przekonali się chociażby twórcy Herbu piratów (ang. Crossbones), któremu nie pomogła nawet obecność w obsadzie charyzmatycznego Johna Malkovicha.

Przypominamy, że Skull & Bones to nie jedyna ekranizacja gry Ubisoftu majacząca obecnie na horyzoncie. W planach jest również film The Division w reżyserii Davida Leitcha (Deadpool 2, John Wick) z Jake'em Gyllenhaalem i Jessicą Chastain w rolach głównych. Ekipa ma wejść na plan jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona Ubisoft Singapore
  2. Oficjalna strona gry Skull & Bones