Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 marca 2017, 08:55

autor: AlexB

Serial na podstawie serii Assassin's Creed w planach

Aymar Azaizia, sprawujący nadzór nad treścią serii Assassin's Creed, potwierdził, że serial telewizyjny na podstawie popularnej marki studia Ubisoft jest w planach, a czuwać ma nad nim Netflix. Niestety, nie znamy na razie dalszych szczegółów.

Jak podała agencja Reutera w listopadzie ubiegłego roku, dyrektor generalny studia Ubisoft, Yves Guillemot, prowadził z platformą Netflix rozmowy na temat przeniesienia jednej z popularnych serii tego francuskiego giganta na ekrany telewizorów. Nie podano jednak wówczas, o którą markę chodzi, ani kiedy możemy spodziewać się gotowej produkcji. Właśnie pojawiły się pewne informacje, które rzucają więcej światła na tę sprawę. Podczas wczorajszej sesji AMA w serwisie Reddit Aymar Azaizia, czyli osoba odpowiedzialna w studiu Ubisoft za nadzór treści serii Assassin's Creed, potwierdził, że serial o przygodach asasynów i ich odwiecznej wojnie z Templariuszami jest obecnie w planach. Jak jednak zdradził deweloper, firma potrzebuje nieco czasu, by przygotować coś, z czego mogłaby być dumna, dlatego całe przedsięwzięcie jest obecnie w bardzo wczesnym stadium i ciężko zdradzić jakiekolwiek szczegóły na jego temat.

Czy asasyni pojawią się wkrótce na małym ekranie? - Serial na podstawie serii Assassin's Creed w planach - wiadomość - 2017-03-27
Czy asasyni pojawią się wkrótce na małym ekranie?

Nie byłby to pierwszy związek Netfliksa z grami komputerowymi. W zeszłym roku dla tej platformy powstał pierwszy sezon animowanego serialu Skylanders Academy, stworzonego na podstawie popularnej za oceanem serii platformówek 3D wykorzystujących prawdziwe figurki, wydawanej przez firmę Activision Blizzard. Przeniesienie na małe ekrany fragmentu historii uniwersum Assassin's Creed byłoby jednak z pewnością dużo bardziej ambitnym przedsięwzięciem. O tym, jak niebezpieczne potrafi ono być, przekonała się już ekipa filmowego Assassin's Creeda, który został przyjęty dość chłodno, zarówno przez krytyków, jak i graczy. Dużo lepiej odebrano chociażby krótki, trzyodcinkowy serial Assassin's Creed: Rodowód, będący bezpośrednim wprowadzeniem do drugiej części cyklu. Pozwala on mieć nadzieję, że ewentualna przyszła produkcja Ubisoftu (reprezentowanego przez ich specjalny oddział zajmujący się filmami oraz serialami – Ubisoft Motion Pictures) i Netfliksa będzie na przynajmniej przyzwoitym poziomie. Należy jednak pamiętać, że nic jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone, zatem niewykluczone, że cały projekt pozostanie w sferze planów.

Dokąd przeniesie nas serialowy Assassin’s Creed? - Serial na podstawie serii Assassin's Creed w planach - wiadomość - 2017-03-27
Dokąd przeniesie nas serialowy Assassin’s Creed?

Podczas sesji AMA padło również pytanie o kolejną część serii Assassin's Creed, którą ma być Empire. Azaizia zakończył dyskusję na ten temat krótkim „lol”. Zaprzeczył również prawdziwości obrazka, pochodzącego podobno z gry, który pojawił się w sieci jakiś czas temu.