Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2018, 13:44

autor: Góral

Seria Persona na PC-tach? Atlus pyta fanów o zdanie

Firma Atlus w najnowszej ankiecie pyta fanów o pomysły związane z przyszłymi projektami - mowa o nowych odsłonach znanych serii czy remake'ach gier z cyklu Persona, które mogłyby się ukazać m.in. na PC-tach.

Persona 5 na PC-tach? Może kiedyś. - Seria Persona na PC-tach? Atlus pyta fanów o zdanie - wiadomość - 2018-01-28
Persona 5 na PC-tach? Może kiedyś.

Firma Atlus przygotowała specjalną ankietę, w której pyta fanów o kilka ciekawych pomysłów. Co prawda dokument dostępny jest tylko po japońsku, ale w serwisie Siliconera przetłumaczono najciekawsze zagadnienia na język angielski. Deweloper poruszył m.in. kwestię ewentualnych remake’ów swoich produkcji, w tym gier sygnowanych marką Persona. Twórcy pytają też, na jakiej platformie kupilibyśmy tego typu projekt – wśród nich pojawiają się PC-ty, których posiadacze nie mają dostępu do oryginałów.

Kolejnym ciekawym pytaniem jest to o zupełnie nową odsłonę serii Persona. Firma myśli np. o strzelance, strategii czy sieciowym RPG. Poza tym pada tam też tytuł Persona 6, ale po sukcesie piątki jest on raczej oczywisty. W tym przypadku wśród ewentualnych platform sprzętowych również pojawiają się komputery. W ankiecie padają też pytania o kolejną główną część cyklu Etrian Odyssey czy np. zupełnie nowy projekt od ekipy odpowiedzialnej za Personę.

Z pewnością odpowiedzi udzielone przez graczy mogą dać firmie wskazówki na temat przyszłych projektów, ale czas pokaże, czy zostaną one wcielone w życie.

Seria Persona na PC-tach? Atlus pyta fanów o zdanie - ilustracja #2

Atlus to japoński deweloper i wydawca należący do koncernu Sega. Firma została założona w 1986 roku. Jej pierwszą produkcją był wypuszczony w 1989 roku na handheldzie Game Boy Puzzle Boy. Od tamtej pory doczekaliśmy się mnóstwa gier od tego studia, w tym przede wszystkich tytułów z serii Megami Tensei oraz Persona. Ostatnia odsłona drugiej z wymienionych ukazała się w Europie w 2017 roku i jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych gier zeszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.