Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2020, 17:47

SEGA sugeruje stworzenie Dreamcasta Mini

SEGA myśli o stworzeniu Dreamcasta Mini. Jeśli jednak kultowy sprzęt doczeka się nowej wersji, przyjdzie nam na nią nieco poczekać.

W SKRÓCIE:
  1. SEGA myśli o stworzeniu kolejnych miniaturowych konsol.
  2. Yosuke Okunari w rozmowie z magazynem Famitsu przyznał, że jednym z projektów może być Dreamcast Mini.
  3. Jednak jeśli taki sprzęt powstanie, to możemy na niego nieco poczekać.

Następną miniaturową konsolą Segi może być Dreamcast. Informacje, które sugerują taki ruch, pochodzą z wywiadu udzielonego magazynowi Famitsu przez zajmującego się miniaturowymi konsolami w japońskim oddziale Segi Yosuke Okunariego. Najciekawsze fragmenty przetłumaczył serwis Siliconera.

Bierzemy pod uwagę wiele możliwości w temacie miniaturowych konsol. Oczywiście nie oznacza to, że każdy pomysł zostanie zrealizowany. Sądzę jednak, że następnym projektem będzie być może SG-1000 Mini albo Dreamcast Mini...

Nazwa ostatniej konsoli stworzonej przez Segę nie pada tu bez powodu. Gracze proszą o miniaturową wersję Dreamcasta, od kiedy tylko moda na odświeżanie starych konsol zawładnęła rynkiem. Dlaczego nie o wspomniane przez Okunariego SG-1000? Pierwsza konsola Segi jest produktem kompletnie niszowym i nie wzbudziłaby tak dużego zainteresowania jak kultowy Dreamcast.

W toku rozmowy z redakcją Famitsu pojawiły się informacje, które od razu ostudzą rozgrzane głowy fanów Segi.

Projekty te wiążą się ze sporymi wydatkami, więc prace będą prowadzone nad konsolą, której odświeżenie ma najwięcej sensu. Wypuściliśmy Game Gear Micro wyłącznie w Japonii, ale nasz następny projekt będzie znacznie większy w skali. Nie zadebiutuje więc ani w przyszłym roku, ani za dwa lata. Nie damy rady ukończyć go tak szybko.

Ostatnie zdanie Okunari skwitował śmiechem, więc nie powinniśmy traktować podanych ram czasowych zbyt dokładnie. Niemniej przygotowanie dobrej emulacji Dreamcasta będzie czasochłonne. Jednak dla wielu tytułów z biblioteki tej konsoli warto będzie czekać. Trzymajmy więc kciuki za rychłą zapowiedź Dreamcasta Mini i niezbyt odległą premierę.

Kwestią do rozstrzygnięcia będzie także ewentualny dobór gier na takim sprzęcie. Bez SoulCalibur ani rusz. Do tego chętnie zobaczyłbym obie odsłony serii Power Stone, Skies of Arcadia i Crazy Taxi. Jacy są Wasi faworyci?

  1. Oficjalna strona Segi