Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2021, 18:18

autor: Ender

Jack Sparrow przyciągnął do Sea of Thieves rekordową liczbę graczy

W zaledwie nieco ponad miesiąc po premierze najnowszej darmowej aktualizacji Sea of Thieves, gdzie jedną z największych atrakcji są misje, w których spotykamy bohaterów filmowej serii Piraci z Karaibów, twórcy ogłosili, że produkcja pobiła kolejny rekord liczby aktywnych graczy.

Sea of Thieves zadebiutowało w marcu 2018 roku, zbierając wówczas nieprzychylne opinie graczy i krytyków, między innymi z powodu nieciekawej zawartości oraz ograniczonych możliwości zabawy w trybie kooperacji. Deweloperzy ze studia Rare nie porzucili jednak swojego dzieła i od ponad trzech lat pracują nad jego rozwojem, co zaowocowało serią darmowych aktualizacji, które stopniowo przekonują do gry coraz więcej osób. Ostatnia z nich, zatytułowana Sea of Thieves: A Pirate’s Life, zadebiutowała 22 czerwca i zaoferowała fanom między innymi zupełnie nową przygodę wraz z bohaterami filmowej serii Piraci z Karaibów.

W oficjalnym komunikacie twórcy potwierdzili, że Jack Sparrow wraz z kompanami, a także masą nowych przedmiotów i atrakcji, które były częścią Sea of Thieves: A Pirate’s Life, przyciągnęły rekordową liczbę graczy. Według danych dewelopera, Sea of Thives miało w czerwcu w sumie aż 4,8 mln aktywnych użytkowników. Jest to niebagatelny wyczyn dla tytułu, który tuż po debiucie był spisany przez wielu na straty.

Autorzy Sea of Thieves przypominają też, że to nie koniec atrakcji. W ten weekend gracze będą mogli cieszyć się stuprocentowym bonusem do zdobywanego złota oraz punktów reputacji. Cały czas na wirtualnych piratów czekają także dodatkowe skórki, misje i ograniczone czasowo wydarzenia będące częścią trzeciego sezonu gry.

Dodajmy, że od dnia premiery Sea of Thives dostępny jest do pobrania w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Grę pobierzemy za darmo na konsolach oraz komputerach PC, co jest z pewnością jednym z powodów, dla którego zainteresowanie nią jest tak wysokie.

  1. Sea of Thieves – oficjalna strona
  2. Recenzja gry Sea of Thieves – ta łajba przecieka
  3. Sea of Thieves - poradnik do gry