Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 17:37

autor: aadamus

Scorn na nowym zwiastunie. Tytuł trafi na Xbox Series X

Podczas dzisiejszej prezentacji Xbox 20/20 ogłoszono, że na konsolę Xbox Series X trafi Scorn, czyli pierwszoosobowy horror od Ebb Software. Pokazano także zwiastun przybliżający nam kreację świata.

Scorn na nowym zwiastunie. Tytuł trafi na Xbox Series X - ilustracja #1
Scorn dołącza do grona tytułów, które trafią na Xboxa Series X.

Prezentacja Xbox 20/20 przyniosła nam informacje o Scorn, czyli pierwszoosobowym horrorze, będącym debiutancką produkcją serbskiego studia Ebb Software. Niestety nie poznaliśmy nowych szczegółów związanych z produkcją. Dostaliśmy jedynie trailer pokazujący mam kreację świata oraz informujący, że tytuł trafi nie tylko na PC, ale również na konsolę Xbox Series X.

Scorn to produkcja, o której słyszymy od lat – prace rozpoczęto w 2014 roku, a w 2017 roku twórcy ruszyli ze zbiórką na Kickstarterze, z której fundusze miały zostać przeznaczone na doszlifowanie produkcji. Tytuł przeniesie nas do balansującego na granicy jawy i snu surrealistycznego świata niemal w całości zbudowanego z materii organicznej. Całość złożona jest z szeregu mniejszych lokacji, które posiadają własną, unikalną historię oraz bohaterów. Podczas tworzenia gry inspirowano się między innymi obrazami H.R. Gigera i Zdzisława Beksińskiego.

  1. Scorn – oficjalna strona