Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 września 2021, 15:20

autor: Patryk Kubiak

Znani pisarze wspierają Scarlett Johansson przeciw Disneyowi

W spór pomiędzy Scarlett Johansson i Disneyem angażuje się coraz więcej osób. Ostatnio wsparcie aktorce okazało wiele koleżanek i kolegów po fachu. Teraz znani autorzy tekstów postanowili pomóc Johansson.

Batalia pomiędzy Scarlett Johansson i Disneyem trwa w najlepsze, a po każdej ze stron co chwilę pojawiają się nowi żołnierze. Za aktorką postanowili wstawić się znani scenarzyści i pisarze, m.in. Neil Gaiman (Mitologia nordycka, Koralina), Mary Robinette Kowal (seria Lady Astronaut), Tess Gerritsen (seria Anatomia zbrodni) czy Chuck Wendig (Wanderers).

Przypomnijmy zarzewie całego konfliktu: 29 lipca Johansson złożyła pozew przeciwko Disneyowi, który miał nie dotrzymać warunków kontraktu, ponieważ dopuścił się hybrydowej premiery Czarnej Wdowy. Jak twierdzi gwiazda, naraziło ją to na poważne straty finansowe. Dzięki temu amerykańskie przedsiębiorstwo miało zwiększyć liczbę subskrybentów Disney+. W odpowiedzi korporacja z Kalifornii oskarżyła Johansson o „brak wrażliwości” i nieuwzględnienie warunków pandemii w procesie dystrybucji filmu. Swoją drogą żyjemy w bardzo ciekawych czasach, skoro potężna firma, dla której priorytetem jest wypracowanie jak największego zysku, wypomina podobne rzeczy aktorom.

Teraz po stronie Johansson stanęło #DisneyMustPay, czyli ruch założony przez sławnych autorów, którego celem jest zmuszenie Disneya do tego, by zapłacił im zaległe należności. Związane jest to z tytułami z takich serii jak Gwiezdne wojny i Indiana Jones. Według pisarzy korporacja ma wypracowany specjalny schemat, by nie wywiązywać się z zawartych kontraktów. Zrzeszeni w #DisneyMustPay autorzy wydali oświadczenie, w którym wzywają Disneya do zapłaty Johansson należnych jej pieniędzy. Więcej o działalności #DisneyMustPay możecie przeczytać na stronie internetowej ruchu.

20 sierpnia Disney złożył w sądzie w Los Angeles wniosek, by sprawa została utajniona i opinia publiczna nie miała do niej dostępu.

  1. Elisabeth Olsen stanęła po stronie Scarlett Johansson w sprawie pozwu przeciwko Disneyowi
  2. Szef Marvela wściekły na zachowanie Disneya względem Johansson. Kolejne aktorki chcą pozwać firmę
  3. Scarlett Johansson idzie na wojnę z Disneyem. Chodzi o pieniądze i Czarną Wdowę