Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2013, 15:32

autor: Hed

Satellite Reign to cyberpunkowa strategia w stylu Syndicate Wars – ruszyła akcja na Kickstarterze

Twórca Syndicate Wars zbiera pieniądze na duchowego spadkobiercę gry zatytułowanego Satellite Reign. Koszt stworzenia produkcji wynosi 350 tysięcy funtów – akcja jest prowadzona na Kickstarterze.

Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars, który walczy o wsparcie graczy. - Satellite Reign to cyberpunkowa strategia w stylu Syndicate Wars – ruszyła akcja na Kickstarterze - wiadomość - 2013-06-28
Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars, który walczy o wsparcie graczy.
Satellite Reign:
  • Gra jest tworzona przez autora Syndicate Wars i bazuje na podobnym pomyśle
  • W grze pokierujemy grupą agentów działających w cyberpunkowym mieście
  • Na stworzenie tytułu potrzeba 350 tysięcy funtów

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy na grę Satellite Reign, która, zgodnie z oczekiwaniami, jest cyberpunkową strategią przypominającą Syndicate Wars. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w studiu 5 Lives pracuje między innymi Mike Diskett, jeden z autorów kultowego tytułu firmy Bullfrog. Producenci potrzebują 350 tysięcy funtów, aby zrealizować projekt. Jeśli zbiórka się powiedzie, tytuł napędzany silnikiem Unity trafi na systemy Windows, Mac OS oraz Linux.

Satellite Reign będzie strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym, w której pokierujemy drużyną czterech agentów opisanych klasami i uzbrojonych w różne rodzaje broni oraz zdolności. Rozgrywka będzie toczyła się w dużym, otwartym mieście. Autorzy chcą stworzyć symulację metropolii, aby dać graczom swobodę działania. Wszelkie przeprowadzone akcje będą niosły za sobą konsekwencje, np. reakcję policji. Deweloper zapewnia, że struktura gry nie będzie oparta na prostych misjach - zamiast tego, otrzymamy sporą dowolność w podejmowaniu decyzji. Hakowanie banków, porywanie naukowców, czy rozdawanie łapówek będzie chlebem powszednim.

Powyższy opis naturalnie przywodzi na myśl wspomniane Syndicate Wars, chociaż tak naprawdę 5 Lives Studios chce rozwinąć mechanikę rozgrywki znaną z klasycznej gry. Jeśli koncepcja przypadła Wam do gustu, możecie wesprzeć Satellite Reign na Kickstarterze – dostęp do gry otrzymuje się już przy wpłacie 13 funtów, czyli około 65 zł. Standardowo przygotowano też pułapy finansowe dla hojniejszych graczy, które gwarantują inne nagrody i bonusy.

  1. Satellite Reign na Kickstarterze
Tak mniej więcej będzie wyglądała gra. - Satellite Reign to cyberpunkowa strategia w stylu Syndicate Wars – ruszyła akcja na Kickstarterze - wiadomość - 2013-06-28
Tak mniej więcej będzie wyglądała gra.

Satellite Reign to cyberpunkowa strategia w stylu Syndicate Wars – ruszyła akcja na Kickstarterze - ilustracja #3Syndicate Wars to kontynuacja gry Syndicate, którą wypuszczono w 1996 roku. Produkcja opowiadała historię starcia korporacji EuroCorp z tajemniczą frakcją Church of the New Epoch. W misjach gracz prowadził czterech agentów wyposażonych w najnowsze technologie. W swoim czacie Syndicate Wars zachwycał trójwymiarową grafiką, elementami strategicznymi oraz swobodą. Gracz mógł rozwijać technologie, rabować banki lub korzystać z takich „gadżetów” jak atak z satelity.