Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2014, 11:45

autor: Góral

Satellite Reign - rozgrywka z nowej gry twórców Syndicate Wars

Studio 5 Lives opublikowało kilkuminutowe nagranie, prezentujące rozgrywkę w grze Satellite Reign. Produkcja uznawana za duchowego spadkobiercę Syndicate Wars ukaże się prawdopodobnie w przyszłym roku na komputerach PC.

Satellite Reign w skrócie:
  • Gatunek: cyberpunkowa strategia czasu rzeczywistego
  • Deweloper: 5 Lives Studios
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2015 rok

Kilka miesięcy temu mogliśmy obejrzeć zapis rozgrywki z Satellite Reign, gry uznawanej za duchowego spadkobiercę Syndicate Wars. Wczoraj postanowiono podzielić się kolejną porcją gameplayu (powyższe nagranie), na którym zaprezentowano kilkuminutową misję z wersji pre-alfa. Zaznaczono jednak, ze przed deweloperami jeszcze mnóstwo pracy i spora ilość rzeczy może ulec zmianie, niemniej projekt już teraz wygląda bardzo interesująco i klimatycznie. Wkrótce twórcy ze studia 5 Lives udostępnią także grywalną wersję alfa osobom, które wpłaciły podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter odpowiednią kwotę. Premiery pełnej wersji Satellite Reign nie ma się co spodziewać wcześniej, niż w przyszłym roku. Tytuł ukaże się na komputerach PC.

Satellite Reign - rozgrywka z nowej gry twórców Syndicate Wars - ilustracja #1Satellite Reign to cyberpunkowa strategia czasu rzeczywistego autorstwa studia 5 Lives, założonego przez byłych pracowników firmy Bullfrog (twórcy m.in. Syndicate Wars czy też Populousa). Pieniądze na produkcję zostały zebrane w 2013 roku w serwisie Kickstarter. Deweloperzy potrzebowali 350 tys. funtów, a finalnie udało im się uzyskać ponad 460 tys.

Akcja Satellite Reign rozgrywa się w przyszłości, w której życie ludzi uzależnione jest od bogatych włodarzy wielkich korporacji, utrzymujących porządek w biednym społeczeństwie przy użyciu brutalnych sił policji. Gracze wcielają się w członków organizacji, która zamierza wywrócić ten system do góry nogami.

Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars. - Satellite Reign - rozgrywka z nowej gry twórców Syndicate Wars - wiadomość - 2014-10-02
Satellite Reign to duchowy spadkobierca Syndicate Wars.