Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2015, 10:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Satellite Reign - cyberpunkowa strategia ukaże się pod koniec sierpnia

Sfinansowane dwa lata temu w serwisie Kickstarter Satellite Reign zadebiutuje na komputerach PC 28 sierpnia bieżącego roku - poinformowało studio 5 Lives Studios. Bedzie to cyberpunkowa strategia, nazywana duchowym spadkobiercą Syndicate Wars.

Satellite Reign - cyberpunkowa strategia ukaże się pod koniec sierpnia - ilustracja #1

5 Lives Studios to niewielkie studio, zatrudniające jednak doświadczonych deweloperów. W szeregach firmy pracują bowiem osoby, które współtworzyły takie tytuły jak Syndicate, GTA IV czy też Darksiders II. Satellite Reign będzie pierwszą produkcją wydaną pod szyldem 5 Lives Studios.

Zespół 5 Lives Studios opublikował nowy zwiastun informujący o dacie debiutu pełnej wersji gry Satellite Reign. Premiera produkcji odbędzie się 28 sierpnia bieżącego roku na komputerach PC, przy czym dostęp do zabawy można uzyskać od dobrych kilku miesięcy. Tytuł sprzedawany jest bowiem od grudnia 2014 roku w ramach Steam Early Access, a kupicie go za 27,99 euro, czyli około 117 zł. Jednocześnie zapewniono, że gra będzie stale rozwijana także i po oficjalnej premierze. Według deweloperów, projekt otrzymywać ma kolejne patche „tak długo, jak będzie to niezbędne”, a oprócz tego twórcy zaczną też przyglądać się nowej zawartości, która w przyszłości zostanie dodana do „podstawki”.

Patrząc na pozytywne opinie wczesnej wersji, można dojść do wniosku, że szykuje się kawał porządnego kodu. Przypominam jeszcze, ze tytuł został sfinansowany dwa lata temu w serwisie Kickstarer. Deweloperzy potrzebowali 350 tysięcy funtów, ale finalnie udało im się zebrać ponad 460 tysięcy.

Satellite Reign to cyberpunkowa gra strategiczna. - Satellite Reign - cyberpunkowa strategia ukaże się pod koniec sierpnia - wiadomość - 2015-07-12
Satellite Reign to cyberpunkowa gra strategiczna.

Satellite Reign uważane jest za duchowego spadkobiercę Syndicate Wars. Jest to cyberpunkowa strategia czasu rzeczywistego, w której trafiamy do świata przyszłości rządzonego przez korporacje, trzymające biedne społeczeństwo w ryzach dzięki brutalnym działaniom policji. Nie wszyscy jednak godzą się na taki los. Gracze wcielają się w członków specjalnej organizacji, zamierzającej zrobić z tym wszystkim porządek i przywrócić władzę ludowi.