Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2024, 19:42

autor: Zuzanna Domeradzka

Samotny deweloper tworzy strategię, która przypomina połączenie XCOM i Left 4 Dead. Zobacz pierwszy trailer klimatycznego Dead Season

Ujawniono turową grę taktyczną, będącą swego rodzaju mieszanką serii XCOM i Left 4 Dead. Dead Season jest tworzone przez jedną osobę.

Źródło fot. Snail Bite
i

Jeśli mało Wam gier z motywem walki o przetrwanie, w których pojawiają się hordy zombie, to możecie zainteresować się nadchodzącą produkcją pt. Dead Season. Została ona dzisiaj oficjalnie zapowiedziana, czemu towarzyszyła prezentacja krótkiego zwiastuna z fragmentami rozgrywki (poniżej).

Z materiału oraz opisu Dead Season wynika, iż gra będzie swego rodzaju połączeniem serii XCOM (zaoferuje bowiem charakterystyczną kamerę z góry oraz turowe walki)i Left 4 Dead (głównie pod względem klimatu i zagrożenia dla gracza, jakim są, rzecz jasna, zombie).

  1. Akcja Dead Season osadzona zostanie w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez nieumarłych. Głównymi bohaterami są nieznajome dla siebie osoby, które połączyła chęć walki o przetrwanie.
  2. W grze przejmiemy kontrolę nad 4-osobową grupą ocalałych. Celem będzie utrzymanie protagonistów przy życiu, w tym walka z wrogami oraz zbieranie niezbędnych zasobów. W miarę dokonywanych postępów bohaterowie zdobędą m.in. nowe umiejętności.
  3. Bardzo istotne w Dead Season będzie unikanie bezpośrednich starć z zombie, gdyż maszkary występują w dużych grupach, co może być problemem dla czwórki ocalałych. Uwagę nieumarłych przyciąga hałas, dlatego też należy planować swoje działania i m.in. uważać na to, ile się strzela.
  4. Produkcja zaoferuje 16 misji. Historię naszych bohaterów poznamy dzięki komiksowym przerywnikom filmowym.

Warto zaznaczyć, że nad grą pracuje tylko jedna osoba, Pavel Kharev. Założone przez niego studio Snail Bite mieści się w Holandii.

Twórca Dead Season udostępni więcej informacji o grze w następnych miesiącach. Pavel Kharev nie podał jeszcze dokładnej daty premiery produkcji, ale zakłada, że ukaże się ona w 2024 roku. Prawdopodobnie przed debiutem na Steamie zostanie udostępnione demo gry (via PC Gamer).

  1. Dead Season na Steamie