Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 września 2016, 16:10

autor: Adrian Werner

Samorost 3 - przepiękna przygodówka rozpoczęła podbój urządzeń mobilnych

Doczekaliśmy się wreszcie mobilnej wersji wyśmienitej przygodówki Samorost 3. Na razie ukazała się ona na system iOS, a w późniejszym terminie trafi na Androida.

Mamy dobre wieści dla miłośników przygodówek. Dostępna na pecetach od marca wyśmienita gra Samorost 3 studia Amanita Design, doczekała się wreszcie wersji mobilnej.

Seria rozpoczęła żywot za sprawą darmowej przeglądarkowej części pierwszej, a wraz z premierą drugiej autorzy przestawili się na produkcje komercyjne. Od tego czasu zespół opublikował kilka dużych gier, ale Samorost 3 to zdecydowanie największy i najbardziej ambitny z dotychczasowych projektów Amanita Design.

Produkcja pozwala na wcielenie się dobrze znanego z poprzednich odsłon sympatycznego kosmicznego gnoma władającego magiczną trąbką. Tym razem udaje się on na wyprawę w celu odkrycia prawdy o początkach kosmosu. Aby tego dokonać musi odwiedzić dziewięć różnorodnych światów, po brzegi wypełnionych ciekawymi wyzwaniami.

Pod względem mechaniki gra jest typową przygodówką i zabawa polega głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji i rozwiązywaniu pomysłowych zagadek logicznych. Jakość łamigłówek jest wyśmienita, a ich pokonanie zapewnia masę satysfakcji. Do tego dochodzi śliczna oprawa graficzna, która sprawia, że na grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością.

Wersja mobilna dostępna jest na razie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. Gra kosztuje ok. 22 złote i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Warto wspomnieć, że twórcy pracują również nad wydaniem na Androida, ale na razie nie wiemy, kiedy dokładnie się ono ukaże.

Samorost 3 w App Store

Recenzja gry Samorost 3 - baśniowa podróż przez obrazy i dźwięki

Twórcy bez wątpienia liczą na powtórzenie sukcesu swojego największego do tej pory przeboju, czyli Machinarium. Ta przodówka sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy, z czego 44% przypadło na wersję na wersje mobilne. Pod względem przychodów 72% przypadło na wersję na iOS, 25% na Androida, a pozostałe 3% na Windows Phone i Blackberry.