Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2021, 12:22

Saints Row Reboot na pierwszym gameplayu

Studio Volition udostępniło nowy filmik z gry Saints Row. Zawiera on pierwsze fragmenty rozgrywki i pozwala przyjrzeć się bliżej miastu, w którym toczyć się będzie kampania.

Jedną z najgłośniejszych zapowiedzi tegorocznego gamescomu okazało się Saints Row, czyli reboot popularnej serii studia Volition. W ubiegłym tygodniu mogliśmy jednak obejrzeć tylko zwiastun fabularny. Teraz twórcy udostępnili nowy filmik, w którym znalazły się krótkie fragmenty gameplaya.

Materiał zatytułowano Welcome to Santo Ileso i przybliża on fikcyjny region, w którym rozegra się kampania. Większość wideo poświęcona jest wytłumaczeniu podejścia, jakie przyjęli autorzy podczas projektowania świata. Wykorzystano przy tym sporo fragmentów na silniku gry, co pozwala przyjrzeć się temu, jak prezentować się będzie grafika otoczenia.

Filmik zawiera także kilka krótkich sekwencji czystej rozgrywki, w tym przede wszystkim walkę. Stanowią one jedynie małą część całego materiału, ale i tak warte są obejrzenia, gdyż to pierwszy gameplay z nowego Saints Row, jaki został udostępniony szerokiej publiczności.

Do tego możemy zobaczyć, jak różnić się będą główne grupy przestępcze, z którymi zawalczymy o władzę w Santo Ileso. Korporacja Marshall wyśle przeciwko nam wyszkolonych zabójców, dysponujących najnowocześniejszym sprzętem. Członkowie gangu Panteros stanowić będą głównie osiłków polegających na prostych i brutalnych atakach. Natomiast tzw. Idole to anarchiści, którzy postawią głównie na przewagę liczebną.

Przypomnijmy, że reboot Saints Row zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Premiera nastąpi 25 lutego 2022 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Saints Row