Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2021, 13:24

autor: Entelarmer

Saints Row Reboot ma mieć najbogatszy system personalizacji w historii serii

Studio Volition opublikowało dalsze informacje na temat nowego Saints Row. Reboot zaoferuje bogactwo opcji personalizacji, a twórcy szykują też pewne niespodzianki.

Minęło nieco czasu od zapowiedzi powrotu Saints Row w przygodzie będącej rebootem serii. Mieliśmy już okazję poznać pierwsze szczegóły oraz zobaczyć pokaz rozgrywki, ale na tym nie koniec. Deweloperzy ze studia Volition podzielili się kolejnymi informacjami na temat nowego Saints Row.

Oprócz zapewnień, jakoby zespół szykował „najlepsze Saints Row w historii”, twórcy odnieśli się do kilku kwestii poruszanych przez fanów po ujawnieniu gry. Chodzi m.in. o wprowadzenie nowych bohaterów, co nie powinno dziwić po – nie wdając się w szczegóły – zakończeniu poprzedniej odsłony cyklu. Volition zależało, by tym razem gracze tworzyli swoje kryminalne imperium od samych podstaw, poczynając od sformowania gangu, a nie dołączali do już istniejącej grupy. Nie to żeby czwórce renegatów brakowało doświadczenia w wątpliwej legalnie działalności. Neenah, Kevin, Eli i kierowany przez nas The Boss mieli już utarczki z prawem. Niemniej dopiero razem z nami ekipa rozpocznie na poważnie kryminalną karierę w mieście Santo Ileso.

Rozczarowani amerykańskim snem, próbujący wiązać koniec z końcem i mający dość pracy dla innych gangów, nasi nowi bohaterowie postanawiają wykorzystać swoje umiejętności, by założyć własne przestępcze przedsięwzięcie, przejąć miasto i wzbogacić się. W trakcie tej podróży przejmują coraz większą część „podbrzusza” Santo Ileso i właśnie wtedy zaczynamy dostrzegać pewne zmiany wizualne.

Oczywiście nowa obsada i miasto przełoży się na nieco inny styl gry. Jednak twórcy uspokajają: to nadal będzie Saints Row, zwariowane, pełne charyzmy, lansu oraz „purpury”. Przejawi się to choćby w systemie personalizacji bohaterów i pojazdów, mającym być najbardziej rozbudowanym w historii serii. The Boss przemówi jednym z ośmiu głosów (czterema męskimi i tylomaż żeńskimi), a gracze będą mogli zmienić jego (lub jej) wygląd w wielkim stopniu. Volition szykuje też kilka niespodzianek, także dla trybu kooperacji, który pozwoli znajomym na dołączenie do zabawy w dowolnym momencie kampanii fabularnej.

Saints Row zadebiutuje 25 lutego 2022 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Do tego czasu studio Volition zapewne podzieli się kolejnymi informacjami, w tym na temat co-opa i nowych stacji radiowych.

  1. Oficjalna strona gry Saints Row
  2. Saints Row 5 to nie jest Saints Row. To zupełnie nowa gra